Antyapps

Co jest grane? -- odgadnij piosenkę po pierwszych dźwiękach!

Antyapps
Co jest grane? -- odgadnij piosenkę po pierwszych dźwiękach!
1

Jaka to Melodia to chyba jeden z ulubionych programów w polskich domach. U mnie oglądało się się tę muzyczną zgadywankę odkąd pamiętam, a i poziom wiedzy z zakresu muzyki z każdym odcinkiem wzrastał. Zawsze podziwiałam tych graczy, którzy w pół sekundy potrafili odgadnąć tytuł piosenki, a przeci...

Jaka to Melodia to chyba jeden z ulubionych programów w polskich domach. U mnie oglądało się się tę muzyczną zgadywankę odkąd pamiętam, a i poziom wiedzy z zakresu muzyki z każdym odcinkiem wzrastał. Zawsze podziwiałam tych graczy, którzy w pół sekundy potrafili odgadnąć tytuł piosenki, a przecież tylko wydaje się siedząc przed telewizorem, że to takie proste. Dziś, jak za dawnych lat, mogę pobawić się z piosenkami, tym razem ze smartfonem w ręku. W Google Play właśnie pojawiła się kolejna świetna produkcja twórców takich hitów jak 96% czy Czółko. Co jest grane? to murowany sukces!

Zabawa opiera się na tych samych zasadach, co wspomniany we wstępie program, z tym że nagrane piosenki puszczane są w oryginale, zatem słynne "poproszę po jednej nutce" raczej się nie sprawdzi. Zadanie jest dodatkowo ułatwione, bo praktycznie wszystkie utwory rozpoczynają się od... słowa klucza, czyli tytułu. Każde nagranie trwa maksymalnie dziesięć sekund, jednak, rzecz jasna, im szybciej odgadniemy hasło, tym więcej punktów wpadnie na nasze konto. Z kolei uzbierane punkty pozwolą nam odblokować kolejne poziomy, ponadto wymienne są na monety, dzięki którym odblokujemy nowe kategorie.

Odpowiedzi mamy zawsze cztery. Autorzy trochę się z nami bawią, gdyż czasem są to artyści, czasem tytuły piosenek, bywają też takie zagadki, w których wszystkie odpowiedzi są ze sobą pomieszane. Co więcej, możemy trafić na cztery tytuły piosenek tego samego zespołu czy piosenkarza - nie raz wprowadziło mnie to w błąd. Kategorii jest aktualnie osiem, 7. października twórcy zaktualizują aplikację o kolejną z nich. Będziemy odgadywać zarówno wielkie hity zagraniczne, jak i polskie z kilku gatunków muzycznych. Nie zabrakło klasyki, sporo jest również muzyki współczesnej. Wszystko to sprawia, że zabawa możliwa jest tak na imprezie, jak i w gronie rodziców czy dziadków. Genialnie!

Jeśli chodzi o oprawę graficzną, to studio Simplicity Games jak zwykle nie zawiodło. Jest kolorowo, czytelnie, intuicyjnie i prosto. Interfejsu nie zakłócają reklamy, choć od czasu do czasu zabawę może zakłócić kilkunastosekundowy filmik. Jak obiecują autorzy, Co jest grane? ma być na bieżąco aktualizowane. Oprócz nowych kategorii dojdzie też tryb dla dwóch graczy, dzięki czemu łatwiej będzie liczyć punkty, jeśli zdecydujemy się grać z przeciwnikiem. Ta gra to punkt obowiązkowy każdej imprezy, zresztą zabawa w pojedynkę również może nie mieć końca. Ja zamierzam odgadnąć wszystkie tytuły!

Aplikacja dostępna jest za darmo na urządzenia z systemem Android.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu