Gry

Gracze oddali wirtualny hołd zmarłemu odtwórcy roli Spocka

Paweł Winiarski
Gracze oddali wirtualny hołd zmarłemu odtwórcy roli Spocka
2

Na pewno słyszeliście o śmierci Leonarda Nimoy’a - aktora, który wcielił się między innymi w rolę Spocka w kultowym serialu Star Trek. Gracze Star Trek Online oddali mu wczoraj wirtualny hołd. Star Trek Online. Fontanna na Vulcanie, rodzinnej planecie Spocka. W kulminacyjnym momencie zebrało się...

Na pewno słyszeliście o śmierci Leonarda Nimoy’a - aktora, który wcielił się między innymi w rolę Spocka w kultowym serialu Star Trek. Gracze Star Trek Online oddali mu wczoraj wirtualny hołd.

Star Trek Online. Fontanna na Vulcanie, rodzinnej planecie Spocka. W kulminacyjnym momencie zebrało się wokół niej około tysiąca graczy oddających hołd zmarłemu aktorowi. W wirtualnym świecie gier media widzą tylko brutalność - to doskonały pokaz tego, że wcale nie jest tak źle, jak maluje to telewizja.

Niby drobiazg, ale pokazujący, że w internecie można podzielić się żalem nie tylko przeklejając notki o śmierci aktora na Facebooku. Warto pamiętać, że osoby zaangażowane w zabawę w Star Trek Online to oddani fani serialu, więc i cały wirtualny hołd był jak najbardziej „od serca” - w przypadku udostępniania artykułów w serwisach społecznościowych czasem bywa tak, że to działanie na zasadzie „o patrzcie, frajerzy - wiedziałem przed Wami. Taki jestem fajny”.

http://youtu.be/ZtQqBOtJCDs?t=11m34s

To nie koniec oddawania wirtualnemu hołdu aktorowi. Jego pamięć zamierzają uczcić też sami producenci popularnego MMO. Główny producent gry, Stephen Ricossa ogłosił, że ekipa odpowiedzialna za Star Trek Online zamierza stworzyć wirtualny pomnik, by uczcić pamięć Leonarda Nimroy’a i granego przez niego Spocka. Pojawi się on w grze 5 marca, kiedy ta będzie przechodzić swoje kolejne, cotygodniowe prace konserwacyjne.

Mamy nadzieję, że w ten sposób zachowamy o nim pamięć w grze tak, jak jest ona też w naszych sercach.

Nimroy miał kilka epizodów z grami - jego głos można było usłyszeć w angielskiej wersji Seaman, gry wypuszczonej na Segę Dreamcast. Pojawił się też w Cywilizacji 4, Kingdom Hearts Birth by Sleep, dostarczył też głos do Star Trek Online.

grafika: 1

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

star trek