Gry

Gra planszowa z grafikami Jakuba Różalskiego zebrała na Kickstarterze blisko 2 miliony dolarów

Paweł Winiarski
Gra planszowa z grafikami Jakuba Różalskiego zebrała na Kickstarterze blisko 2 miliony dolarów
4

Dokładnie 1 810 294 dolary, a powstanie planszówki Scythe wsparło 17 739 osób. Nie dość, że to jedno z największych dofinansowań tego typu gry, to w dodatku będzie ona opatrzona niesamowitymi grafikami Polaka. Od Scythe więcej zebrały tylko Kingdom Death: Monster oraz gra Conan, choć nie jest to...

Dokładnie 1 810 294 dolary, a powstanie planszówki Scythe wsparło 17 739 osób. Nie dość, że to jedno z największych dofinansowań tego typu gry, to w dodatku będzie ona opatrzona niesamowitymi grafikami Polaka.

Od Scythe więcej zebrały tylko Kingdom Death: Monster oraz gra Conan, choć nie jest to stuprocentowa planszówka, stawia bowiem przede wszystkim na figurki. Warto dodać, że twórcy nie prosili o tak dużą kwotę - jako cel zbiórki społecznościowej ustalono bowiem jedynie 33 tysiące dolarów. Produkcja Stonemaier Games zawdzięcza swój niesamowity klimat pracom Jakuba Różalskiego, którego cykl grafik 1920+ znajdziecie w tym miejscu.

Te specyficzne obrazy łączą pejzaże z wczesnego okresu międzywojennego z robotami bojowymi - sami widzieliście wyżej, są niesamowite. Przedstawiają niecodzienną wizję historii, gdzie państwo-miasto o nazwie Fabryka dostarcza ogromne roboty bojowe. W tym też uniwersum osadzono grę Scythe. To planszówka przeznaczona dla 2-5 graczy, gdzie każdy z nich wcieli się w bohatera walczącego po stronie jednej z pięciu europejskich frakcji. Będziemy rozbudowywać miasta, zdobywać surowce oraz rekrutować żołnierzy - w grze nie zabraknie oczywiście wykorzystania gigantycznych robotów, które zapewne kojarzą się Wam trochę z AT-AT z uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Niestety na premierę będziemy musieli trochę poczekać. Gra trafi na rynek dopiero w 2016 roku.

grafiki

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

KickStarter