Seriale

Gra o Tron. 6 odcinków niczym filmy kinowe i informacje o nowym serialu

Piotr Kurek
Gra o Tron. 6 odcinków niczym filmy kinowe i informacje o nowym serialu
5

W tym roku zobaczymy finał Gry o Tron. 6 odcinków ma przynieść odpowiedzi na najważniejsze pytania i zamknąć historię, którą poznaliśmy 8 lat temu.

Premiera ósmego sezonu najpopularniejszego serialu na świecie ma mieć miejsce w kwietniu tego roku, choć nie wiemy jeszcze, w którą niedzielę. Już teraz wiemy, ze w sześciu ostatnich odcinkach Gry o Tron będzie działo się naprawdę sporo. Wszyscy, którzy widzieli ostatnie odcinki 7. sezonu wiedzą, co czeka nas już za kilka miesięcy. Twórcy starają się jak mogą, by do sieci nie przeciekły żadne informacje na temat fabuły i nie raczą nas zbyt wieloma trailerami.

Zobacz też: Zima przyjdzie wiosną. Znamy przybliżoną datę premiery ostatniego sezony „Gry o Tron“

Trailery pojawiające się w internecie na przestrzeni ostatnich miesięcy podkręcają atmosferę, lecz nie zdradzają zbyt wielu szczegółów. Dopiero wideo reklamujące tegoroczną ramówkę HBO pokazało pierwsze ujęcia z nowego sezonu. możemy w nich zobaczyć Sansę Stark witającą Daenerys Targaryen i Jona Snowa w Winterfell.

Richard Plepler, dyrektor generalny HBO miał okazję zobaczyć nowy sezon. Serwisowi Variety powiedział, że czuł się jakby oglądał produkcje kinowe i każdy odcinek wywarł na nim ogromne wrażenie. Jeśli jego słowa się potwierdzą, szykuje się prawdziwie widowiskowy finał 8-letniej przygody.

Prequel Gry o Tron

Jak dobrze wiecie ostatni sezon Gry o Tron nie będzie pożegnaniem ze światem Westeros. HBO pracuje nad prequelem serii. Stacja przedstawiła dziś ogólne zarysy fabularne oraz część obsady, która dołączy do Naomi Watts i Josha Whitehouse’a. Wiemy, że wydarzenia toczyć się będą w okresie pomiędzy Erą Herosów a Długą Nocą, czyli trwającą całe pokolenia zimą.

Tak więc cofniemy się o tysiące lat w przeszłość. Poznamy między innymi mroczne sekrety Westores i genezę powstania Białych Wędrowców. Dzięki temu zabiegowi nie ma co liczyć na gościnne występy znanych z serialu Gra o Tron bohaterów. Do obsady dołączyli Toby Regbo, Sheila Atim, Ivanno Jeremiah, Denise Gough, Alex Sharp, Naomi Ackie, Georgie Henley i Jamie Campbell Bower. Za reżyserię pilotowego odcinka odpowiadać będzie SJ Clarkson — znana między innymi z pracy nad odcinkami seriali Dexter, Jessica Jones, The Defenders, Doctors, czy EastEnders.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu