Moje przemyślenia

Gra Microsoftu zarobiła 200 milionów dolarów w 24h po premierze!

Grzegorz Marczak
18

Halo Reach stało się czasie pierwszych 24 godzin od premiery najlepiej zarabiającą grą jaką wydała firma Microsoft w całej swojej historii. W 24 godziny Microsoft sprzedał ponad 3.3 milion sztuk po średniej cenie 60 dolarów za grę (edycje kolekcjonerskie są oczywiście droższe). Halo jest to już c...

Halo Reach stało się czasie pierwszych 24 godzin od premiery najlepiej zarabiającą grą jaką wydała firma Microsoft w całej swojej historii. W 24 godziny Microsoft sprzedał ponad 3.3 milion sztuk po średniej cenie 60 dolarów za grę (edycje kolekcjonerskie są oczywiście droższe).

Halo jest to już chyba kultowa gra, którą kojarzona jest przez każdego mniej lub bardziej zaawansowanego gracza. Osobiście przechodziłem chyba każdą część Halo na Xbox i faktycznie w tej grze jest pewien magnes - coś przyciąga mimo iż fabuła jest dość sztampowa a gra sieciowa mnie osobiście nie zachwyca. Z pewnością gra ma swój klimat i co warte podkreślenia zawsze opatrzona jest świetną muzyką.

Warto przypomnieć też, że poprzednie części Halo miały równie dobre wyniki - Halo 3 w czasie 24 godzin od premiery osiągnęło 170 milionów dolarów ze sprzedaży.

Dla kogoś kto nigdy nie grał w Halo mam dobry film pokazujący jak gra wygląda od Reach. Trailer zrobiony jest świetnie choć z pewnością upiększa nieco rzeczywistość jaką mamy w samej grze:Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Microsoftxbox