Felietony

Twitter prawie jak Blip - z zdjęciami i filmami (choć zrobił to lepiej)

Grzegorz Marczak
Twitter prawie jak Blip - z zdjęciami i filmami (choć zrobił to lepiej)
15

Można powiedzieć "wow" - Twitter po latach zdecydował się na wprowadzenie multimediów do swojego serwisu. Będą zarówno zdjęcia jak i filmy video (coś co nasz Blip ma od początku). W celu przeprowadzenia takiej operacji interfejs całego serwisu został bardzo sprytnie zmieniony. Na poniższych obrazkac...

Można powiedzieć "wow" - Twitter po latach zdecydował się na wprowadzenie multimediów do swojego serwisu. Będą zarówno zdjęcia jak i filmy video (coś co nasz Blip ma od początku). W celu przeprowadzenia takiej operacji interfejs całego serwisu został bardzo sprytnie zmieniony. Na poniższych obrazkach widać, że główny stream nie został zniekształcony poprzez filmy czy zdjęcia, zamiast tego został użyty panel boczny na którym wyświetlane są tego rodzaju media.

Żeby osiągnąć efekt podglądu mediów bezpośrednio w Twitterze serwis podpisał umowy z 16 dostawcami treści wśród których znajdują się takie gwiazdy internetu jak Flickr czy Youtbue. Przy okazji Flickr warto zauważyć, że integracja jest bardzo zmyślnie zrobiona bo na przykład za pomocą jednego liku możemy pokazać naszym znajomym podgląd całego zestawu zdjęć. Oprócz powyższych zmian warto zauważyć, że cały interfejs użytkownika został poprawiony. Jest teraz bardziej czytelnie a rozmieszczone informacje dodatkowe są lepiej widoczne.

Trzeba przyznać, że Twitter wprowadził media do swojego serwisu bardzo zręcznie. Nie wprowadzając bałaganu, nie zmieniając drastycznie interfejsu, nie zaburzając znanej wszystkim logiki serwisu. Z niechęcią ale jednak muszę przyznać, że Twitter zrobił to o wiele lepiej niż nasz Blip.

Może czas aby również na Blipie wprowadzić mały lifting, posprzątać trochę niepotrzebnych informacji i wprowadzić trochę świeżości? Nie mówię oczywiście o drastycznych zmianach ale kilka rozwiązań można by "pożyczyć" od Twittera :)

Ps. Zmiany w interfejsie Twittera mają być widoczne dla wszystkich w ciągu kilku tygodni.

Obrazki nowego Twitter pochodzą z techcrunch.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

blipTwitter