Sztuczna inteligencja

Zobaczcie możliwości ChatGPT z nowym modelem GPT-4o

Grzegorz Ułan
Zobaczcie możliwości ChatGPT z nowym modelem GPT-4o
8

Podczas zakończonej właśnie konferencji, OpenAI ogłosił wiosenną aktualizację ChatGPT i GPT-4 z „magicznymi” nowościami.

Kilka dni temu sieć obiegła plotka, że na konferencji tej ma zostać ogłoszony model GPT-5 i nowa konkurencyjna dla Google wyszukiwarka. Sam Altman na swoim profilu X zdementował tę plotkę, zapowiadając jednocześnie magiczne nowości. Po części tak się stało.

Przede wszystkim udostępniony zostanie nowy, szybszy i dokładniejszy model, który to nazwano GPT-4o (omnimodel). Zagości on od razu w dotychczasowej aplikacji mobilnej, jak i zupełnie nowej aplikacji desktopowej. GPT-4o ma mieć dużo większe możliwości niż GPT-4 w kontekście rozumienia tekstu, obrazów i dźwięku oraz wchodzenia z nim w interakcję.

Jeśli chodzi o te magiczne możliwości, należy do nich zaliczyć z pewnością sposób rozmowy z nim, która na pokazie wydawała się nad wyraz naturalna. Wydaje się nawet, że przewyższa znacznie znanych już nam asystentów Siri, Alexa czy Google.

Można mu udostępnić obraz z kamery, na przykład z równaniem matematycznym i poprosić go o pomoc w rozwiązaniu, bez podawania samego rozwiązania. Dobrze sobie też radzi z gotowym kodem programistycznym przesłanym na komputerze, proponując jego poprawienie i omawiając skutki zaproponowanych zmian czy z tłumaczeniem na żywo z różnych języków.

Asystent odpowiada szybko, niemal w czasie rzeczywistym, można mu przerywać, wtrącać nowe wątki, przez co ma się wrażenie, że rozmawia się z naprawdę rzeczywistą osobą, do tego nawet zabawną.

Przekonajcie się zresztą sami na powyższej demonstracji. Nowy model ma zostać udostępniony za darmo w najbliższym czasie. Swoją drogą ciekawe, iż prezentacja ta odbyła się całkiem przypadkowo w przededniu Google I/O 2024, które z pewnością będzie wypełnione sztuczną inteligencją.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news