Gry

Warto było mieć nadzieję. Możliwe że doczekamy się remake'u Gothica, wszystko zależy od nas

Kamil Świtalski
3

Bez większego szumu, plotek i zapowiedzi — THQ Nordic zaserwowało demo remake'u Gothica. Czy gra doczeka się pełnej wersji zależy tylko od przyjęcia przez graczy.

Można się spierać o to czy seria Gothic jest tak dobra, jak wielu z nas ją pamięta sprzed lat. Dla mnie od zawsze kojarzyła się z frustracją ze względu na niezbyt intuicyjne sterowanie, a kiedy dałem jej szansę po latach upewniłem się w tym, że nie bardzo jest za czym tęsknić. Ale biorąc pod uwagę te lepsze elementy zabawy — wszyscy miłośnicy RPG mają powody do radości. Oto bowiem THQ Nordic bez większych zapowiedzi, teaserów i budowania napięcia wypuściło do sieci wersję demonstracyjną nowej wersji kultowej produkcji. Czy doczekamy się pełniaka zależy wyłącznie od odzewu fanów i zapotrzebowania.

Zobacz też: Za co kocham gry komputerowe? Po drugie wirtualny świat

Remake Gothica: demo jest już dostępne. Jest jednak pewien haczyk

Wersja demonstracyjna odświeżonego Gothica została udostępniona na platformie Steam, jednak dostęp do niej mają wyłącznie użytkownicy, którzy w bibliotece mają któryś tytuł z serii. Jeżeli w Waszych kolekcjach macie tylko stare wydania na CD, a mimo wszystko chcielibyście podejrzeć jak nowa wersja wypada w akcji — możecie to zrobić na poniższym materiale, bezpośrednio zestawiającą ją z oryginałem:

Zobacz też: Powtórka z bezimienności – recenzja Risen 3: Władcy Tytanów

Wielu fanów serii od dawna miało nadzieję na remake Gothica. I gdybyście zapytali mnie kilka dni przed tymi zapowiedziami, bez mrugnięcia okiem powiedziałbym, że szanse są... nikłe. Może i nikłe, ale jak widać — nadzieja umiera ostatnia, a jeżeli odzew okaże się satysfakcjonujący, to niebawem doczekają się nowego Gothica nie tylko od sceny moderskiej, ale też oficjalnego wydania. Warto jednak zaznaczyć, że ten remake nie będzie 1:1 odzwzorowaniem oryginału, a raczej luźnym restartem serii, w którym na każdym kroku ma być obecny duch oryginału.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: