Felietony

GoPro w Boliwii czyli konkurs i świetna nagroda!

Grzegorz Marczak
GoPro w Boliwii czyli konkurs i świetna nagroda!
97

Sprawdziłem ostatnio jak bardzo ekstremalne jest moje życie i jaki film ze mną w roli głównej mogę nakręcić. Zaczynając jednak od początku. Dostałem od firmy Free Way do testów kamerę GoPro (dokładnie ten zestaw. Na zabawę z tym sprzętem zgodziłem się niemal od razu ponieważ już wcześniej widziałem...

Sprawdziłem ostatnio jak bardzo ekstremalne jest moje życie i jaki film ze mną w roli głównej mogę nakręcić. Zaczynając jednak od początku. Dostałem od firmy Free Way do testów kamerę GoPro (dokładnie ten zestaw. Na zabawę z tym sprzętem zgodziłem się niemal od razu ponieważ już wcześniej widziałem co tego typu kamera potrafi (na youtube można znaleźć mnóstwo świetnych nagrań).

Na początku o sprzęcie

Jak już otrzymałem sprzęt do testów okazało się, że GoPro może być jednak dla mnie pewnym wyzwaniem. Sprzęt ten bowiem nie jest dla każdego, dedykowany jest tym którzy uprawiają dynamiczne sporty, ekstremalne konkurencje (potrafi nagrywać z prędkością 60 klatek na sekundę przy rozdzielczości 720p). Natomiast przeciętny kowalski jak ja może co najwyżej nagrać swoją jazdę na rowerze, choć akurat nie miałem ostatnio okazji jeździć:). Warto też pamiętać, że GoPro nie ma wyświetlacza LCD, trudno bowiem wyobrazić sobie aby był on przydatny podczas skoku na spadochronie czy ścigając się dużymi terenowymi samochodami. Wszystko można natomiast do tej kamery dokupić.

W każdym razie moje testy GoPro zakończył się na nagraniu tak dynamicznych filmów, że nawet ja ich nie mogłem do końca spokojnie obejrzeć (szaleństwo w warszawskich korkach z prędkością średnią 20km/h - a niestety na nic więcej nie miałem czasu a specjalnie ścigać się na szybkiej trasie po to aby nagrać film jakoś mnie nie kręciło). Na szczęście z pomocą przyszedł Szymon Kochański (polecam gorąco jego blog mywayaround.com), udostępniając świeże filmy z jazdy po Boliwii - kręcone właśnie przy pomocy GoPro.

Możecie więc na żywym przykładzie zobaczyć jak sprawdza się ta malutka kamera i przy okazji poczuć przez chwilę klimat panujący w Boliwii (muszę nadmienić, że Vimeo przycina FPS ale ci którzy chcą zobaczyć film przy prędkości 60 klatek na sekundę mogą go pobrać z serwisu)

Runda honorowa - Coroico, Bolivia i pozwolę sobie zacytować przy tej okazji Szumona
"Załączony filmik ma pokazać Wam trochę tej rzeczywistości, w której żyję, tak po prostu, na codzień, chodzę, jeżdżę, piję browara, czasem sklepu przypilnuję.."


GoPro Hero Road Test Bolivia 2


Teraz czas na konkurs

Mam dla was jedną kamerę GoPro a dokładnie testowany przeze mnie zestaw HD Motorsports HERO (nówka sztuka bez śladów używania). A teraz krótkie i konkretne reguły zabawy:Konkurs rozpoczyna się dokładnie teraz czyli 18 kwietnia od godziny 21

Nagrodą w konkursie jest zestaw HD Motorsports HERO

Ci którzy podejmą rękawicę mają tydzień czasu (czyli do 25 kwietnia do północy) na napisanie w komentarzu do tego postu maksymalnie w 3 akapitach swojego pomysłu na nakręcenie w domu ekstremalnego filmu kamerą przeznaczoną do sportów ekstremalnych:)

Dodatkowy warunek - trzeba być fanem Antyweba na Facebooku

Zwycięzcę wybieram osobiście razem z Krzyśkiem Stecem z Free Way. Jeśli chodzi o kryteria to liczy się dobry i zaskakujący pomysł.

Zwycięzca zostanie ogłoszony 28 kwietnia 2011

Wykluczenia z konkursu : Ja i moi krewni ani tez pracownicy firmy Free Way nie mogą brać udziału w konkursie i wygrać nagrody

Organizatorem konkursu jest Grzegorz Marczak i do niego możecie kierować ewentualne reklamacje

Ps. Zwycięzca będzie poproszony o zrealizowanie swojego pomysłu na film nakręcony wygraną kamerą i przesłanie do Antyweb filmu :) Także proszę czuć się zobowiązany do opisania realistycznych pomysłów.

Życzę udanej zabawy

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

antywebkonkursgopro