Google

Google zaprasza na premierę Pixela 6

Kamil Pieczonka
Google zaprasza na premierę Pixela 6
11

Na temat smartfonów Pixel 6 wiemy już całkiem sporo, ale to nie oznacza, że Google odpuści sobie jesienną konferencję. Wydarzenie zaplanowane jest na 19 października o 19:00 czasu polskiego.

Pixel Fall Launch

Google pozwolił wybranym mediom pobawić się smartfonami Pixel 6 i Pixel 6 Pro jeszcze w sierpniu, więc de facto wiemy o nich całkiem sporo, łącznie z tym jak będą wyglądały. Nie zmienia to jednak faktu, że gigant z Mountain View i tak chce nam się nimi pochwalić, a być może przy okazji może też pokazać coś całkiem nowego. Nieoficjalnie mówi się, że może pojawić się zapowiedź składanego smartfona Pixel, który spodziewany jest jeszcze w 2021 roku, ale to byłoby raczej zaskoczenie. Na pewno dowiemy się nieco więcej na temat procesora Tensor, który jest pierwszym układem zaprojektowanym przez Google i ma zapewnić sprawne działanie i wysoki poziom bezpieczeństwa.

Złoży się na to między innymi najnowszy system Andoroid 12, który zadebiutował wczoraj w ramach AOSP, a wkrótce pojawi się na smartfonach Pixel. Według wcześniejszych zapowiedzi, Google chce pójść śladem Apple i zaoferuje aktualizacje dla swojego najnowszego smartfona nawet przez 5 lat. Całkiem miło, bo po tym jak OxygenOS odejdzie w niepamięć, wybór smartfona bezpośrednio od Google może być jedyną alternatywą na w miarę czystego Androida. Jesień zapowiada nam się zatem bardzo ciekawie, nowy iPhone 13, nowy Surface 8 Pro, nowe Pixele, a pewnie jeszcze w październiku zobaczymy też nowe Macbooki. Szykujcie zatem portfele ;-).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu