Felietony

Google zaczyna walkę o Adsense

Grzegorz Marczak
Google zaczyna walkę o Adsense
9

Walkę należało zacząć moim zdaniem nieco wcześniej ale dobrze, że w końcu zauważyli problem. Problemem o, którym mowa są strony internetowe robione specjalnie pod program adsense – strony te charakteryzują się dość dobrą pozycją w wynikach wyszukiwania i jednocześnie praktycznie brakiem treści....

Walkę należało zacząć moim zdaniem nieco wcześniej ale dobrze, że w końcu zauważyli problem. Problemem o, którym mowa są strony internetowe robione specjalnie pod program adsense – strony te charakteryzują się dość dobrą pozycją w wynikach wyszukiwania i jednocześnie praktycznie brakiem treści.

Często przeszukując strony można „wpaść” na takie strony adsensowe – niektóre z nich są na tyle sprytnie zrobione, że mimo iż nie łamią regulaminu to maskują informacje o tym, że zamiast treści publikują tylko linki reklamowe.


Blaugh.com ma obrazek na każdy temat :)
Google KidSense

W ostatnich dniach google rozesłało informacje do właściciel „stron pod adsense” o wstrzymaniu na ich stronach usług reklamowych z dniem 1 czerwca.

Ciekawi mnie co w tej sytuacji zrobią autorzy stron, które zarabiał duże pieniądze tylko reklamy google? – czy znajdą sposób na obejście nowych zasad czy zaczną korzystać z innych programów reklamowych?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu