Google

Google z końcem roku przestanie skanować nasze skrzynki Gmail

Grzegorz Ułan
Google z końcem roku przestanie skanować nasze skrzynki Gmail
32

Od kilkunastu lat Google skanuje nasze e-maile w celu lepszego dopasowania wyświetlanych reklam, na co godziliśmy się świadomie, korzystając w zamian ze świetnego webmaila za darmo.

Co dziś ogłosił Google? Zebrane w sumie już od 1,2 miliarda użytkowników na świecie dane, uznaje za wystarczające i z końcem roku przestanie skanować już naszą pocztę. Co już wcześniej miało miejsce przy płatnych kontach. Teraz i użytkownicy darmowych kont mogą odetchnąć z ulgą.

G Suite’s Gmail is already not used as input for ads personalization, and Google has decided to follow suit later this year in our free consumer Gmail service. Consumer Gmail content will not be used or scanned for any ads personalization after this change.

Wszystko oczywiście w imię naszej prywatności i bezpieczeństwa. Nie chcę tu być cyniczny czy niewdzięczny, sam się na to wszystko godziłem, ale takie ogłoszenia traktuję bardzie jako zagrywkę PR.

G Suite customers and free consumer Gmail users can remain confident that Google will keep privacy and security paramount as we continue to innovate. As ever, users can control the information they share with Google at myaccount.google.com.

Niemniej, może warto przemyśleć założenie nowej tożsamości w Google od nowego 2018 roku, takie tam, nowe noworoczne postanowienie?:)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu