Google

Google z kolejną nowością w Polsce – czas na ułatwienie płatności

Konrad Kozłowski
Google z kolejną nowością w Polsce – czas na ułatwienie płatności
50

Czy skłamię lub naciągnę fakty mówiąc, że platformą na której najczęściej dochodzi do złamania praw autorskich jest Android? Prawdopodobnie nie. Sam wielokrotnie słyszałem opinię, według której lepiej wybrać smartfon z tym systemem ze względu na łatwość i swobodę dostępu do pirackich wersji aplikacj...

Czy skłamię lub naciągnę fakty mówiąc, że platformą na której najczęściej dochodzi do złamania praw autorskich jest Android? Prawdopodobnie nie. Sam wielokrotnie słyszałem opinię, według której lepiej wybrać smartfon z tym systemem ze względu na łatwość i swobodę dostępu do pirackich wersji aplikacji i gier.

Jednym z dość często poruszanych powodów braku zainteresowania dokonaniem płatności jest kwestia nie posiadania karty kredytowej. Niechęć do dodania tego środka płatniczego do konta Google także jest dość często spotykaną sytuacją. Obydwie te kwestie i kilka innych rozwiązać może decyzja podjęta niedawno przez Google - już niedługo tak zwane "gift cardy" sklepu Google Play o przeróżnych nominałach trafią do sprzedaży w Polsce.

Po wprowadzeniu usługi Muzyka Google oraz oferty filmowej jest to już kolejny, zdecydowany ruch firmy na polskim rynku. Cieszy mnie, że nareszcie, choć nadal w dość ospałym tempie, nasz kraj zaczyna być po prostu brany pod uwagę, jako rynek o sporym potencjale.

Karty podarunkowe Google Play dostępne będą w wysokościach 50, 75 i 150 złotych. Za takie kwoty możemy dokonywać zakupów nie tylko w sklepie z aplikacjami, ale również w sklepie z muzyką i filmami. To najprostszy sposób na "doładowanie" naszego konta środkami, by móc chwilę później dokonywać płatności za kolejne treści. Rzeczywiście nie są to kwoty małe, ale najniższy nominał na poziomie 50 złotych pozwoli nam zapomnieć o kwestiach związanych z płatnościami przez dłuższy okres, jeśli faktycznie sporadycznie decydujemy się na zakup. Nie da się jednak ukryć, że kwota 20 złotych byłaby najbardziej popularna i poręczna. Nie wiemy kiedy dokładnie "gift cards" pojawią się w Polsce, gdyż w szczegółach podano jedynie krótkie "coming soon".

Informacja ta jest już pewna i oficjalna - potwierdzenie znajdziecie na stronie internetowej ze wsparcie dla usług Google Play.

Zdjęcie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googlehot