Google

Google z Gameloftem chce rozruszać G+ Gry?

GU
Grzegorz Ułan
7

Koncepcja wprowadzenia gier do swojej sieci społecznościowej przez Google, od początku znacznie odbiegała od tej z Facebooka. Podstawowa zasada - ma nie przeszkadzać, powiadomienia nie mają zaśmiecać tablicy, zaproszenia można "wyciszyć". W rezultacie sam czasem zapominam, że coś takiego jak gry ist...

Koncepcja wprowadzenia gier do swojej sieci społecznościowej przez Google, od początku znacznie odbiegała od tej z Facebooka. Podstawowa zasada - ma nie przeszkadzać, powiadomienia nie mają zaśmiecać tablicy, zaproszenia można "wyciszyć". W rezultacie sam czasem zapominam, że coś takiego jak gry istnieje na G+. Jednak jak usłyszałem Gameloft, pomyślałem - to musi być ciekawe. Więc spójrzmy co przygotował ten producent dla użytkowników Google Plus.

Zacznijmy od wymagań. Rekomendowaną przeglądarką jest oczywiście Google Chrome, wsparcie ma też Firefox. Użytkownicy IE, Safari oraz Opery muszą skorzystać z dwóch powyższych by móc przetestować GT Racing: Motor Academy. Co do samych wymagań, również użytkownicy słabszych maszyn będą musieli obejść się smakiem. Minimalne wymagania to procesor Dual Core 1,8 Ghz, 2GB RAM, karta graficzna 512MB. Przy optymalnych wymaganiach, musimy posiadać już procesor Dual Core 2,5Ghz i więcej 2GB RAM oraz kartę 1GB.

Gra wygląda identycznie jak ta, którą Gameloft udostępnił za darmo w listopadzie dla posiadaczy Androida. Mamy tutaj te same trypy kariery, arcade oraz multi, który wymaga posiadania konta na Gameloft LIVE!.

W trybie kariery, mamy zagwarantowane długie godziny rozrywki. Począwszy od zdobycia licencji, kupnie samochodu po wielokrotne próby na torze testowym, by stanąć w końcu do walki z innymi samochodami już na głównym torze wyścigów i móc zdobywać wirtualną gotówkę na dalszą rozbudowę auta lub kupno nowego.

Po uruchomieniu samych już wyścigów, sama grafika nie powala na kolana, choć przy wymaganiach spodziewałem się większego zaskoczenia. No ale to w końcu gra przeglądarkowa, nie spodziewajmy się cudów. Sterowanie bajecznie proste, ruszamy i kierujemy strzałkami. Fizyka jazdy oczywiście nie oddaje również wrażeń z najnowszych produkcji gier wyścigowych, jednak przy pierwszym razie miałem problemy z utrzymaniem się na torze:), mimo wspomagania właściwego toru jazdy kolorową linią, znaną z Need For Speed.

Wydaje mi się, że na dzień dzisiejszy to najciekawsza pozycja, wśród gier oferowanych na Google Plus, dla miłośników wyścigówek może okazać się ciekawym przerywnikiem w godzinach pracy:). Czy przyciągnie to nowych użytkowników do Google Plus? Nie spodziewałbym się jakiś większych ruchów na tym polu. Gry w sieciach społecznościowych nie są już takim magnesem jak za czasów, kiedy wprowadzane były na Facebooku. Google powinno jeszcze bardziej skupić się na udoskonalaniu samego Google Plus, co też na szczęście powoli czyni. Część z tych zmian, niektórzy użytkownicy mogą już zaobserwować na swoich kontach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Grygoogle plus