Felietony

Google wzięło się za rozpowszechnianie Cloud Print - nowa strona internetowa, wideo promujące usługę

Szymon Barczak
Google wzięło się za rozpowszechnianie Cloud Print - nowa strona internetowa, wideo promujące usługę
4

Coraz więcej usług dedykowanych jest dla chmury. Mamy tutaj już odtwarzacze muzyki, komunikatory czy nawet edytory wideo. Google zaciera ręce, gdyż w sieci czuje się jak ryba w wodzie i taki stan rzeczy bardzo mu odpowiada. Nie tylko zachęca do korzystania z usług internetowych, ale sam takie tworzy...

Coraz więcej usług dedykowanych jest dla chmury. Mamy tutaj już odtwarzacze muzyki, komunikatory czy nawet edytory wideo. Google zaciera ręce, gdyż w sieci czuje się jak ryba w wodzie i taki stan rzeczy bardzo mu odpowiada. Nie tylko zachęca do korzystania z usług internetowych, ale sam takie tworzy. Nie są to tylko usługi stricte internetowe jak poczta elektroniczna czy dokumenty, ale jedną z usług, która w pewnym momencie stała się kamieniem milowym ekspansji chmury było zdalne drukowanie. Google Cloud Print już nie tylko funkcjonuje poprawnie, ale także działa out-of-box na najnowszych drukarkach HP. Zaimplementowanie przez użytkowników usługi drukowania z chmury do codziennego życia sprawi, że model cloud computing stanie się jeszcze bardziej bliski, a dalej - umożliwi Google kontynuowanie ekspansji. Nic dziwnego zatem, że gigant zabrał się za promowanie swojej usługi.

Cloud Print doczekało się swojej własnej pełnowymiarowej strony internetowej, na której znajdują się wszelkie informacje na temat usługi. Ze strony możemy dowiedzieć się, na jakiej zasadzie działa Cloud Print czy też przez jakie aplikacje i sprzęt jest obsługiwana ta usługa.

Trzeba przyznać, że lista współpracujących aplikacji jest dość długa. Google naprawdę się postarało. Krok po kroku poszczególne elementy ekosystemu giganta są dopracowywane tak, że za kilka chwil zaczniemy traktować ChromeOS jako pełnoprawny system. Abstrahując już od tematu projektu Google'a, który ostatnio bardzo mnie zajmuje (nie mogę się doczekać Chromebooków w Polsce!), sama usługa to kolejny krok naprzód jeśli chodzi o możliwości operowania w chmurze. I dobrze!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googledrukarki