Świat

Google Wave i pierwsze dodatki.

Grzegorz Marczak
Google Wave i pierwsze dodatki.
30

Po pierwszej fali entuzjazmu jaką wzbudziły otwarte testy i pierwsze zaproszenia do Google Wave teraz wszyscy zastanawiają się do czego to właściwie jest i co ja mam z tym zrobić? Prawda jest taka, że mając na liście w Wave ok 30-40 znajomych mam ten sam dylemat. Od czasu do czasu można zagadnąć i...

Po pierwszej fali entuzjazmu jaką wzbudziły otwarte testy i pierwsze zaproszenia do Google Wave teraz wszyscy zastanawiają się do czego to właściwie jest i co ja mam z tym zrobić? Prawda jest taka, że mając na liście w Wave ok 30-40 znajomych mam ten sam dylemat. Od czasu do czasu można zagadnąć i cieszyć się "super chatem" wraz z jego dodatkami. Tak naprawdę jednak Wave rozwinie skrzydła (moim zdaniem) kiedy zostanie udostępniony publicznie i będzie dostępny dla wszystkich naszych znajomych. Integracja z Gmail to kolejna sprawa, która przed startem musi być wyjaśniona - czy nasze kontakty są wspólne czy nie, jeśli tak to czy można zapoczątkować wave z gmaila itp.

Pytań jest jeszcze dużo natomiast powoli zaczynają się pojawiać dodatki do Wave. Tak naprawdę to właśnie otwartość tej platformy może być jej największą zaletą ponieważ nie trudno wyobrazić sobie że ktoś zbuduje o wiele lepszy interfejs niż zrobiło to Google. Wave może być też wykorzystany w zupełnie inny sposób niż przewidziało to Google i szczerze mówiąc czeka na tego typu produkty będąc ciekawym co developerzy wycisną z tej platformy. Wydaje mi się, że potencjał jest dość spory.Na początku powstaną jednak proste dodatki jak chociażby Google Wave Notifier, czyli rozszerzenie do przeglądarki Firefox które podobnie jak w przypadku gmail będzie informować nas o nowych informacjach jakie pojawiły się dla nas w Google Wave. W początkowej fazie w jakiej jest teraz Wave może być to całkiem przydatne ponieważ nie sądzę aby ktoś zaglądał do tego narzędzia tak regularnie jak robi się to z gmailem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

google wavewave