Świat

Jak wygląda wasza strona 404?

GM
Grzegorz Marczak
58

Błąd 404 oznacza, że dana strona nie została znaleziona. Przeważnie jest to suchy komunikat, który często jest niezrozumiały przez internautę bo nie wie on czy błędnie wpisał adres czy też konkretna strona przestała istnieć itd. Gdy jednak mam chwilę czasu i popracujemy nad wyglądem szablonu strony...

Błąd 404 oznacza, że dana strona nie została znaleziona. Przeważnie jest to suchy komunikat, który często jest niezrozumiały przez internautę bo nie wie on czy błędnie wpisał adres czy też konkretna strona przestała istnieć itd. Gdy jednak mam chwilę czasu i popracujemy nad wyglądem szablonu strony błędu to można zrobić z niej naprawdę coś pożytecznego zaczynając od przekazania jakieś informacji (jeśli np. jest to przypadkowy strzał z google to można zachęcić do pozostania na stronie) a kończąc na dostarczeniu użytkownikowi chwili rozrywki. Wiem, że temat związany z tym co można zrobić z stroną 404 jest prawie tak stary jak internet ale kiedy popatrzymy na strony błędów na polskich serwisach to wydaje mi się on cały czas aktualny.

Na tweetmeme.com (serwisie agregującym informacje z twittera - polecam) znalazłem odnośnik do webdesignledger.com gdzie umieszczono całe galerię z przykładami stron 404. Polecam obejrzeć - można się zainspirować. Dla mnie Ninja z obrazka powyżej jest mistrzem.

Moja storna błędu 404 ewidentnie jest czymś czego nie chciał bym nikomu pokazywać - jeśli jednak ktoś już na nią trafi to wolę żeby miał z tego pożytek niż przeczytał suchy komunikat jaki jest teraz. Znacie jakieś ciekawe strony 404 w Polsce? Jeśli tak to poproszę o link - może uda się zbudować jakaś małą ciekawą galerię.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

blogstrony internetowe