Świat

Czy na pewno zarejestrowałeś swoją domenę?

GM
Grzegorz Marczak
33

Techcunch zwrócił dziś moją uwagę na ciekawą rzecz dotyczącą rejestracji domen. Może zabrzmi to amatorsko ale nigdy wcześniej nie przyszło mi do głowy rejestrowanie domeny wwwantyweb.pl - ktoś jednak wpadł na taki pomysł i już jest zarejestrowana. Oczywiście w przypadku mojego bloga to żadna strata....

Techcunch zwrócił dziś moją uwagę na ciekawą rzecz dotyczącą rejestracji domen. Może zabrzmi to amatorsko ale nigdy wcześniej nie przyszło mi do głowy rejestrowanie domeny wwwantyweb.pl - ktoś jednak wpadł na taki pomysł i już jest zarejestrowana. Oczywiście w przypadku mojego bloga to żadna strata. 30% wejść na blogach (tych bezpośrednich) są to zapewne wejścia z zakładek czy też ulubionych.

Inaczej jednak może wyglądać sytuacja dużych mainstreamowych serwisów jak np. Facebook czy Nasza Klasa, Facebook. Mniej zaawansowani użytkownicy internetu oraz ludzie starsi przyzwyczaili się do odwiedzania stron internetowy poprzez wpisywanie w przeglądarkę adresu z przedrostkiem www. W takich sytuacjach o pomyłkę nie trudno.

Gapiostwo zdarza się każdemu. Okazało się, że np. domena wwwtwitter.com nie należy do właścicieli Twittera a wejście na nią przekierowuje ruch na konkretny wpis na Techcrunch. Wpis opisujący całą sytuację. Dodam, że domena ta nie należy do Techcrunch, zarejestrowana była w roku 2007 przez osobę prywatną (czyli nie zobaczymy jej danych w bazie WHOIS). Jednak w przypadku Twittera cwaniak, który szybko zarezerwował domenę zbyt dużo nie zyskał. W komentarzach na TC ktoś podał chyba dane z alexy które mówią, że wwwtwitter.com zalicza ok 800 wejść miesięcznie.

Ciekawy jestem czy rejestracja tego typu domen czyli wwwnazwa.pl (com) to praktyka powszechna i jak wiele na tego typu "cwaniactwie" zyskują ci którzy wyłapują gapiostwo innych??

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Twittertechcrunchdomeny