Google

Google uruchomi dedykowane statystyki dla blogów.

Grzegorz Marczak
Google uruchomi dedykowane statystyki dla blogów.
3

MeasureMap to serwis, który powstał w 2005 roku i miał na celu dostarczenie blogerom statystyk ściśle związanych z ruchem generowanym przez blogi. Measure Map jeszcze przed startem został kupiony a potem zapomniany przez Google. To ma się jednak zmienić, ponieważ Google rozesłało ostatnio do użyt...

MeasureMap to serwis, który powstał w 2005 roku i miał na celu dostarczenie blogerom statystyk ściśle związanych z ruchem generowanym przez blogi.

Measure Map jeszcze przed startem został kupiony a potem zapomniany przez Google. To ma się jednak zmienić, ponieważ Google rozesłało ostatnio do użytkowników tego serwisu informacje o jego ponownym starcie.

Czego możemy spodziewać się po tym serwisie – prawdopodobnie będzie to taka mini wersja Google analitics z tym, że koncentrująca się wokół aktywności związanych z blogiem czyli oczywiście wizyt użytkowników, linków, komentarzy oraz samych wpisów.

Jestem bardzo ciekawy tego co bedzie oferował Measure Map? – dla użytkowników którzy jakimś trafem mieli konto w tym serwisie proponowana jest teraz konwersja konto do Google. Okazuje się, że przy konwersji potrzebne jest konto w Google Analitics – co oznacza, że serwis ten w swoich statystykach będzie bazował na GA.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googleblogerblogerzy