Świat

Odświeżone Google Finance

Grzegorz Marczak
Odświeżone Google Finance
4

Google Finance to bardzo przydatny serwis z szczegółowymi informacjami finansowymi firm - jest on naprawdę pomocny w przypadkach kiedy chcemy sięgnąć do historii jakiejś firmy, lub przypomnieć sobie jakieś ważne wydarzenie związane z jakąś firmą. Niedawno Google zmieniło wygląd głównej stro...

Google Finance to bardzo przydatny serwis z szczegółowymi informacjami finansowymi firm - jest on naprawdę pomocny w przypadkach kiedy chcemy sięgnąć do historii jakiejś firmy, lub przypomnieć sobie jakieś ważne wydarzenie związane z jakąś firmą.
Niedawno Google zmieniło wygląd głównej strony Google Finance robiąc ją moim zdaniem nieco bardziej ciekawą (nie epatuje tak wykresami i cyframi giełdowymi) - nie wiem tylko czy nie utraciła ona trochę z przejrzystości i czytelności (niektórych informacji moim zdaniem jest po prostu za dużo)

Na stronie głównej mamy więc poprawioną sekcję z podsumowaniem wydarzeń rynkowych, bardzo przydatny zbiór najnowszych informacji czyli Top Story zawierający min. informacje w formie filmów video pochodzących z takich serwisów jak CBC itp.

Bardzo ciekawym blokiem (przynajmniej dla mnie) jest sector summary gdzie możemy obserwować przyrosty poszczególnych sektorów branżowych a gdy jesteśmy zainteresowani szczegółami danego sektora możemy szybko uzyskać pełny pogląd na to co się w nim dzieje, jakie firmy są do niego zaliczane oraz jaka jest ich obecna sytuacja giełdowa.

Szkoda, że Google nie pomyślało o dodaniu możliwości własnej konfiguracji bloków na stronie głównej - było by to chyba najlepsze rozwiązanie które zapewne ucieszyło by wielu użytkowników.

Za Google Blogoscoped

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Google