Mobile

Huawei P9 Lite rozgromi konkurencję w średniej półce cenowej? [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Huawei P9 Lite rozgromi konkurencję w średniej półce cenowej? [prasówka]
25

Premiera nowych smartfonów Huawei już 6 kwietnia, a tymczasem w sieci pojawia się coraz więcej informacji na ich temat. Wyciekły właśnie zdjęcia i specyfikacja modelu P9 Lite.

Huawei P9 Lite

Huawei P8 Lite okazał się fenomenem. W ciągu 9 miesięcy sprzedano 10 mln egzemplarzy tego modelu. Chińczycy mają zatem apetyt na poprawę tych wyników. P9 Lite, jak sugerują przecieki, zostanie wyposażony w ekran o przekątnej 5,2 cala o rozdzielczości 1080p. Nie wiemy nic o zastosowanym układzie SoC. Ujawniono jedynie, że będzie go wspierać 3 GB pamięci RAM. Nie mamy co liczyć na podwójną kamerę, która ma znaleźć zastosowanie we flagowym P9. Nie zabraknie jednak metalowej obudowy oraz czytnika linii papilarnych.

Streaming live w YT

Streaming na żywo cieszy się coraz większą popularnością. Inwestują w niego zarówno Twittera jak i Facebook. Google nie może pozostać zatem w tyle, czego mamy efekty. Krążą pogłoski, że Google pracuje nad własnym rozwiązaniem tego typu, które miałoby być sprzężone z serwisem YouTube. Google milczy na ten temat. Przecieki sugerują jednak, że usługa będzie nosić nazwę YouTube Connect, a transmisje będziemy mogli oglądać zarówno z poziomu aplikacji mobilnej jak i strony www. Warto dodać, że dotąd na YT były już dostępne funkcje streamingu na żywo. Connect ma być jednak prostszy i bardziej przystępny - zaprojektowany w taki sposób, aby konkurować z Periscope oraz Meerkatem. Szczegóły pewnie poznamy wkrótce.

Humble SEGA Strategy Bundle

Rusza nowy Humble Bundle, który ucieszy fanów strategii. Tym razem za dowolną kwotę możemy zgarnąć gry z serii Total War, Company of Heroes i nie tylko. pełną ofertę możecie zobaczyć powyżej. W najtańszym pakiecie (od 1 dolara) mamy dwie prawdziwe perełki: kompletne wersje Rome: Total War oraz Medieval II: Total War. Samo Company of Heroes w edycji kompletnej również jest warte uwagi. Po przekroczeniu średniej jest jeszcze lepiej: Total War: Shogun 2 - Fall of the Samurai Collection, Warhammer 40000: Dawn of War II - Grand Master Collection i nie tylko. Tradycyjnie przygotowano też pakiet za wyższą kwotę (12 dol), w którym otrzymujemy Total War: ATTILA oraz Company of Heroes 2: Master Collection

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

huaweiHuawei P9