Google

Może to nie jest sezon urlopowy, ale i tak pokochacie nowości w Google Trips

Kamil Świtalski
Może to nie jest sezon urlopowy, ale i tak pokochacie nowości w Google Trips
1

Google Trips to jedna z tych aplikacji w portfolio giganta, obok  której trudno przejść zupełnie obojętnie. Nie powiem -- nie jest to jedyne źródło wiedzy na którym bazuję podczas podróży, ale jednak warto mieć go pod ręką. Bo nawet jeżeli jego sugestie nie są tym, czego będziemy się w stu procentach trzymać podczas naszego wypadu, to trzeba przyznać, że platforma dba o to, aby żadna ważna atrakcja nas nie ominęła. A co najważniejsze -- robi to naprawdę w czytelnym i bajkowo prostym w obsłudze stylu. A teraz przynosi nam kolejne nowości które sprawią, że planowanie najbliższej wycieczki będzie... jeszcze przyjemniejsze!

Tekst pojawił się pierwotnie na AntyApps.pl

Nie tylko krótkie notki, ale pełne informacje o miejscach, które nam poleca

Jeżeli drażniło was to, że do tej pory twórcy aplikacji dość po macoszemu traktowali kwestię informacji o miejscach które nam polecają, to mam dla was wspaniałą wiadomość. Najnowsza aktualizacja przynosi w tej kwestii zmianę. W Google Trips znalazła się nowa sekcja, która przy okazji każdego z zabytków i miejsc podrzuci nam cały zestaw linków do materiałów na YouTube i wpisów blogowych z nimi związanych. Warto jednak mieć na uwadze, że mówimy tutaj o Google -- i dbając o swoje, w przypadku odnośników do stron internetowych, mowa tutaj wyłącznie o wpisach które znalazły się na ich platformie Blogger.com. Bardzo fajny dodatek, który pozwoli nam w mgnieniu oka zorientować się, czy aby na pewno chcemy przedzierać się kilkadziesiąt kilometrów na drugą stronę miasta, aby zobaczyć tamtejsze zabytki?

Google Trips od początku nie było platformą, którą firma by specjalnie promowało. Ale szczerze mówiąc -- nie musiała, bowiem to jedna z tych usług, które bronią się same. Automatyczne pobieranie danych z naszych skrzynek mailowych działa wyśmienicie, a tworzenie nam całego planu podróży to element, obok którego trudno przejść obojętnie. Szczególnie, jeżeli nie mamy czasu / ochoty spędzać wielu godzin na zdobywaniu informacji na temat miejsca, do którego się wybieramy. Niestety jednak -- wciąż brakuje mi opcji dodawania atrakcji, przez które miałaby poprowadzić mnie aplikacja składając cały plan dnia. No cóż, może kiedyś?

Nowości w Google Trips już teraz dostępne są na platformie Google Play, gdzie można pobrać aktualizację. Oczywiście mowa tu o wersji uniwersalnej, gdzie dostępne są za darmo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu