Google

Wygodniej zablokuj i wymaż zdalnie swój telefon z Androidem

Konrad Kozłowski
Wygodniej zablokuj i wymaż zdalnie swój telefon z Androidem
24

W dwa lata po tym, jak Google zaprezentowało funkcję Znajdź telefon doczekaliśmy się drobnej, acz znaczącej zmiany. Od teraz możliwe będzie między innymi zdalne zablokowanie, wymazanie urządzeń z Androidem z poziomu strony Moje konto (Google).

Wszystko to znajdziecie w zakładce "Znajdź telefon", do której dostaniecie się teraz w nowy, wygodniejszy sposób. Nazwa podstrony jest nieco myląca, bo oczywiście na liście naszych gadżetów znajdziemy nie tylko smartfony, ale i tablety czy nawet przystawki TV. Najwięcej opcji zdalnego zarządzania urządzeniem widnieje przy sprzętach z Androidem, ale Google nie odmawia pomocy posiadaczom iPhone'a umożliwiając jego namierzenie oraz sugerując, by odwiedzili serwis iCloud.

Wprowadzony przez Google w 2013 roku lokalizator telefonu z Androidem oferował przypadku zagubienia lub kradzieży telefonu szeroki wachlarz opcji odzyskania go lub ochrony znajdujących się na nim danych. To bardzo potrzebne w czasach, gdy w pamięciu smartfonów obecne są nasze najbardziej prywatne i wrażliwe dane.

Przy okazji Google postanowiło ułatwić uzyskiwanie dostępu do ustawień konta Google - zakładki "Moje konto". Uczynimy to wpisując po prostu w wyszukiwarkę "Moje konto" lub korzystając z komendy głosowej "pokaż mi moje konto Google".

Znajdź mój telefon - jak działa funkcja

Aktualizacja: Wpis został zaktualizowany, gdyż w pierwotnej wersji sugerował, iż opcje zlokalizowania, zdalnego wymazania i blokady telefonu są nowe.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Google