Google

Google Plus z tłumaczeniem wpisów i komentarzy, nawet tych z najbardziej egzotycznych dla nas krajów

Grzegorz Ułan
Google Plus z tłumaczeniem wpisów i komentarzy, nawet tych z najbardziej egzotycznych dla nas krajów
5

Dziś chyba dzień zbiorczego udostępniania nowości zarówno od Facebooka jak i Google. Ten drugi uraczył nas dziś wbudowanym tłumaczem dla postów publikowanych w obcych językach. Tak wiem, podobnie jak zwracaliście mi uwagę w poprzednim wpisie, było to już wcześniej możliwe poprzez rozszerzenia czy do...

Dziś chyba dzień zbiorczego udostępniania nowości zarówno od Facebooka jak i Google. Ten drugi uraczył nas dziś wbudowanym tłumaczem dla postów publikowanych w obcych językach. Tak wiem, podobnie jak zwracaliście mi uwagę w poprzednim wpisie, było to już wcześniej możliwe poprzez rozszerzenia czy dodatkowe wtyczki, ale od dziś funkcja ta jest dostępna bez instalacji dodatków.

To bardzo przydatna funkcja w przypadku śledzenia stron o globalnym zasięgu. O ile nie mamy problemów ze zrozumieniem popularnych języków, w tym angielskiego, o tyle już w przypadku komentarzy, gdzie również toczą się ciekawe dyskusje, ale już w różnych językach, był spory problem.

Często same komentarze to istna wieża Babel, a teraz bez problemu odczytamy większość komentarzy, bez sięgania po dodatkowe tłumacze.

Tłumacz działa dla całego wpisu łącznie z wszystkimi komentarzami, gdy chcemy go wyświetlić w oryginalnej postaci wracamy po prostu do niego tym samym przyciskiem spod któregokolwiek wpisu w danym poście.

Swojego czasu Facebook również udostępniał taką funkcję z tym, że tłumacz był od Binga i różnie to działało, do tego od jakiegoś czasu nie widzę już tej funkcji, prawdopodobnie od nowej wersji newsfeeda. A szkoda, bo taki tłumacz, w przypadku serwisów o globalnym zasięgu i do tego o charakterze społecznościowym, gdzie czasem bywa nam zmierzyć się z nieznanym nam językiem, powinna to być podstawową opcją dostępną dla wszystkich użytkowników.

AHMAD FAIZAL YAHYA / Shutterstock.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

google plus