Google

Google Glass na sklepowych półkach? Nie tak szybko

Konrad Kozłowski
Google Glass na sklepowych półkach? Nie tak szybko
15

Pomimo szczerych nadziei na to, że Google Glass jeszcze w tym roku będzie dostepne w sprzedaży, mało kto faktycznie spodziewał się, że do tego dojdzie. Produkt Google jest przez cały czas intensywnie rozwijany, jednak nadal budzi on sporo kontrowersji, a finalna lista jego funkcjonalności, którą ma...

Pomimo szczerych nadziei na to, że Google Glass jeszcze w tym roku będzie dostepne w sprzedaży, mało kto faktycznie spodziewał się, że do tego dojdzie. Produkt Google jest przez cały czas intensywnie rozwijany, jednak nadal budzi on sporo kontrowersji, a finalna lista jego funkcjonalności, którą ma oferować nie została jeszcze zamknięta. Kiedy więc Google Glass pojawi się w sprzedaży? Rok 2014 to najbardziej prawdopodobna data.

Rozsyłanie pierwszych egzemplarzy okularów do szczęśliwców, którym udało się przejść proces rekrutacji, rozpoczęło się już w kwietniu i na tamtą chwilę, faktycznie końcówka tego roku wydawała się osiągalnym terminem. Ostatnie donosy ze źródla bliskiego Google wskazują jednak, że data oficjalnego pojawienia się okularów na rynku została znacznie przesunięta, a ostatni kwartał 2013 roku w ogóle nie był brany pod uwagę. Niejako zostały więc potwierdzone strzępki informacji, którymi podzielili się przy okazji różnych okazji Sergey Brin i Eric Schmidt. Niestety, tegoroczna Gwiazdka definitywnie obędzie się bez okazji do zakupu Google Glass pod choinkę.

Ni mniej, ni więcej oznacza to również, że Google zyskało kolejne, jakże cenne miesiące na zwiększenie możliwości okularów oraz poprawienie aktualnie odczuwalnych błędów w oprogramowaniu. Te na bieżąco zgłaszane są przez "eksplorerów", więc możemy być pewni, że zdecydowana większość braków i uchybień zostanie naprawiona przed premierą - na pierwszym planie znajdują się teraz problemy z łącznością z wybranymi smartfonami oraz brak tzw. "lockscreenu", czyli stanu kiedy okulary są nieaktywne. Możliwe jest także, że sam wygląd gadżetu ulegnie zmianie, bo choć sam ekran jest już bliski wersji sprzedażowej, to nadal tematem dyskusji są styl i rodzaj wykończenia ramek.

Czy powinno nam zależeć na jak najszybszym pojawieniu się Google Glass w sprzedaży? Oczywiście czysta ciekawość i chęć posiadania tak "atrakcyjnego" gadżetu jest dość silna, lecz uważam, że ta kategoria urządzeń to na tyle "grząski grunt", że zdecydowanie lepiej będzie uzbroić się w cierpliwość i zaczekać do momentu, gdy Google Glass stanie się produktem może nie tyle ukończonym, co nie budzącym tak wiele wątpliwości. Kiedy tak się stanie? Znając determinację Googlersów, którą wykazują się w przypadku większości projektów, szanse na premierę okularów Glass w przeciągu najbliższych 12 miesięcy są naprawdę duże

Zdjęcie: PhoneArena.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu