Android

Macie dość wyszukiwarki w sklepie Google Play? Może nareszcie coś się tam zmieni...

Kamil Świtalski
5

Od kilku dni twórcy gier i aplikacji na Androida zamieszczanych w sklepie Google Play mogą tagować swoje produkty, by było je łatwiej odnaleźć. Czyżby tamtejsze poszukiwania miały stać się nieco łatwiejsze?

Google Play nie ma opinii najbardziej schludnej platformy... właściwie pod jakimkolwiek względem. Owszem, oferta sklepiku pęka w szwach i można tam znaleźć tysiące godnych uwagi gier i aplikacji, ale poszukiwanie i przedzieranie się przez gąszcz bylejakości potrafi być prawdziwą drogą przez mękę. Jeżeli zaglądacie tam regularnie, to prawdopodobnie zdarzyło Wam się samemu zdziwić tym, jak bardzo pokrętne wyniki dla prostych fraz serwuje wyszukiwarka — i że czasem nawet wpisując konkretny tytuł aplikacji, interesująca was pozycja jest niżej, niż można by się tego spodziewać. Ale... idzie nowe!

Zobacz też: 85 aplikacji "z niespodzianką" w Google Play. Pobrano je 9 mln razy

Użytkownicy Google Play nareszcie bez problemu wyszukają to, co ich interesuje?

Wyszukiwarka w Google Play lubi płatać figle. Samo grupowanie aplikacji i gier według kategorii to... jednak trochę za mało. Tym bardziej, że nie wszyscy twórcy grają fair i stosują różne sztuczki związane z pozycjonowaniem wewnątrz platformy. I kto wie, może jestem naiwny, ale naprawdę mam nadzieję, że dodanie tagów przy opisie aplikacji — ma szansę co nieco w tej kwestii poprawić. A, jak czytamy na blogu 9to5Google, od kilku dni twórcy aplikacji mają taką możliwość. Dodatkowy opis ma za zadanie pomóc algorytmom zrozumieć do czego służy aplikacja — pomóc lepiej ją zaklasyfikować, a ostatecznie zadbać o lepszą jej ekspozycję na platformie.

Jestem jednak realistą i wiem, że nawet jeżeli faktycznie tagowanie aplikacji poprawi sytuację w sklepie, to nim zmiana będzie widoczna w szerszym aspekcie — miną długie miesiące. Póki co nie pozostaje nic innego, jak tylko trzymać kciuki i... mieć nadzieję, że wkrótce doczekamy się zmian, których upatrujemy latami.

Źródło: 9to5Google

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu