Ciekawostki technologiczne

Kojarzycie Google Play Music? Niedługo usługa może zostać zamknięta

Albert Lewandowski
Kojarzycie Google Play Music? Niedługo usługa może zostać zamknięta
11

Coś się kończy, coś się zaczyna. Wszystko wskazuje na to, że usługa Muzyka Google Play przestanie być widoczna na naszych smartfonach oraz w sieci i na dobre Google zamknie tą usługę. Życie jednak nie znosi pustki. Dlatego też Google szykuje coś nowego, mianowicie chodzi tu o YouTube Remix.

Do końca roku

Muzyka Google Play od początku nie była szczególnym sukcesem. Trzeba tu uczciwie przyznać, że Google próbowało promować tą usługę na różne sposoby, ale niestety nigdy nie udało im się odnieść z nią sukcesu. Cóż, pod tym względem zdecydowanie przegrywali ze Spotify, Apple Music czy Tidalem. Podobno wszyscy użytkownicy zostaną przeniesieni do czegoś nowego do końca roku, a potem stare, poczciwe Google Play Music odejdzie do historii.

Już wcześniej Amerykanie potwierdzili połączenie zespołów zajmujących się Muzyką Google Play oraz YouTube Music, co mogło dawać pierwsze sygnały na temat planowanych zmian. Przedstawiciel firmy powiedział, że na razie nic nie zmieni się dla użytkowników i dopiero potem dostaną powiadomienia na temat szykowanych nowości oraz przemian. Dodano również, że muzyka jest ważnym elementem działań Google. Dlatego też oferowane usługi muszą sprostać wymaganiom słuchaczy oraz artystów.

YouTube Remix na nowy początek

Teoretycznie już na dniach powinniśmy być świadkami uruchomienia YouTube Remix. Okazuje się jednak, że cały proces się przedłuża i musimy chwilę poczekać. Cóż, cele są ambitne. Google planuje dogonić Spotify i Apple Music. Pamiętajmy, że pierwszy z wymienionych ma bazę użytkowników wielkości 71 milionów, a drugi 38, zatem przez firmą z Mountain View długa oraz skomplikowana droga. Zobaczymy, czy im się uda.

Na pewno atutem YouTube Remix będzie współpraca z YouTube – odtwarzanie filmów do danych utworów należałoby do banalnych. Jestem ciekaw, w jaki sposób wykorzystana zostanie bogata widownia głównego serwisu. Dotychczas Google się nie udawało. Muzyka Google Play, obecna na rynku od 2011 roku, jest tego najlepszym przykładem, chociaż na pewno stanowiło źródło cennego doświadczenia.

źródło: DroidLife przez CNET

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu