Google

Premiera Google Pixel 2 — wszystko o nowym smartfonie Google z czystym Androidem

Kamil Świtalski
Premiera Google Pixel 2 — wszystko o nowym smartfonie Google z czystym Androidem
12

Długo czekaliśmy na tę konferencję, przecieków było dużo, a wczoraj poznaliśmy też wygląd obu urządzeń. Teraz wszystko stało się jasne. Panie, panowie — oto Google Pixel 2 i Google Pixel 2 XL!

Google Pixel 2 i Google Pixel 2 XL oficjalnie

Ostatnimi laty właściwie trudno mówić o magii premier w przypadku większych urządzeń. Niemal wszystko wiemy co najmniej kilka tygodni wcześniej — bo choć plotkuje się o nich cały rok, to im bliżej premiery, tym więcej konkretów. W końcu docieramy też do pierwszych oficjalnych zdjęć. A dzisiejsza konferencja jest tylko wisienką na torcie, w której odhaczamy kolejne punkty na liście i możemy powiedzieć, że znaliśmy Google Pixel 2 i Google Pixel 2 XL od dawna. Ale potwierdzamy to oficjalnie i uzupełniamy o kilka dodatkowych informacji.

Dane techniczne

  • System: Android 8 Oreo
  • Wyświetlacz z funkcją always-on
  • Aparat fotograficzny: tylni 12.2MP, przedni 8MP
  • Procesor: Qualcomm® Snapdragon™ 835
  • Pamięć ram: 4GB
  • Pamięć wewnętrzna: 64 / 128 GB
  • Wielkość: Pixel 2 — 145,7 mm x 69,7 mm, 7,8 mm, 143 g; Pixel 2 XL — 157,9 mm, 76,7 mm, 7,9 mm, 175 g.
  • Kolory: Pixel 2 (czarny, biały, niebieski), Pixel 2 XL (czarny, biały)
  • Łączność: Wi-Fi 2.4G • Bluetooth 5.0
  • Port ładowania: USB-C 3.1

Jak zwykle jedną z najmocniejszych kart telefonów Google będzie czysty Android 8 Oreo. Pixele były jednymi z najlepiej ocenianych urządzeń, dlatego raczej nikogo nie dziwi tak mocne wyczekiwanie na ich młodsze rodzeństwo. Co zaoferuje nam Google Pixel 2 i Google Pixel 2 XL?

Oba urządzenia będą miały te same podzespoły. Czytnik linii papilarnych umieszczony został z tyłu urządzenia. Nowe smartfony Google Pixel będą oferowały znaną już ze smartfonów HTC opcję aktywnych krawędzi, nie zabrakło także szybkiego ładowania. Warto także mieć na uwadze, że telefony straciły klasyczne wejścia mini-jack — wzbogaciły się jednak o stosowną przejściówkę w zestawie, a także drugi głośnik z przodu. Nie zabrakło również certyfikatu IP67, zapewniającego im ochronę przed wodą i pyłem.

Aparat fotograficzny

Google przyłożyło się do aparatów fotograficznych. Firma postawiła na aparat 12 mega pikseli, który w teście DXO Mark dostał bardzo wysoką notę: 98, co jest bardzo fajną poprawą z porównaniem do 89, które dostał pierwszy Pixel. Nie zabrakło także trybu portretowego, w którym tło będzie automatycznie rozmyte. Co ważne, zrobi to z wykorzystaniem jednej kamery, resztą zajmą się algorytmy.

Wideo nie pozostało w tle — nowy Google Pixel zaoferuje podwójną stabilizację, coś — na ten moment — unikalnego na rynku.

Warianty kolorystyczne

Google Pixel 2 dostępny będzie w trzech wariantach kolorystycznych (biały, czarny, niebieski). Google Pixel 2 XL zaś trafi na rynek wyłącznie w dwóch wersjach — białej i czarnej. Ciekawym akcentem jest czerwony przycisk z boku.

Ceny

Poznaliśmy także ceny nowych urządzeń. Za Google Pixel 2 przyjdzie nam zapłacić 649 dolarów; Google Pixel 2 XL wyceniony został na 849 dolarów. Zamówienia przedpremierowe można składać już teraz, na ten moment sprzęt dostępny będzie jednak wyłącznie w Australii, Kanadzie, Niemczech, Indiach, UK i USA.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu