Felietony

To nie jest oszustwo. Google zmienia stronę logowania

Kamil Świtalski
To nie jest oszustwo. Google zmienia stronę logowania
2

Po latach Google zmienia stronę logowania. Oto jak będzie wyglądać jej nowa odsłona.

Przy wszystkich tych wyrafinowanych atakach których dopuszczają się hakerzy, wielu użytkowników jest wyczulonych na nawet najdrobniejsze zmiany. Strona logowania do Google to jedna z tych, której może i nie oglądamy za często (bo przeglądarka pamięta nasze dane  i tyle nas widziano). Ale inna rezcz to taka, że Google samo z siebie też nie wprowadza wokół nich regularnych zmian. Czasem jednak się to zdarza i... właśnie nadszedł ten dzień.

Nowa strona logowania Google. Zgodna z wytycznymi Material 3

Google po latach zdecydowało się na zmianę obecnej od lat strony logowania. Jak zwykle — tym razem również postawili na minimalistyczny, ale zdecydowanie bardziej współczesny, wygląd. Dlaczego o tym piszę? Bowiem takie nowości wprowadzane są przez giganta naprawdę rzadko i wielu wyczulonych na podstępne linki i wyciek ich danych może być zaskoczonych. Strona którą odwiedzają od lat zawsze wyglądała tak samo, a teraz nadeszły tam zmiany. Ale nie, to nie działania przestępców, a Google unifikuje stylistycznie wszystkie swoje produkty i usługi.

Nowa strona logowania Google. Źródło: 9to5Mac

Nowa strona logowania zaczyna pojawiać się u pierwszych użytkowników. Jak twierdzą przedstawiciele firmy — to zmiana stricte wizualna i nie idą za nią żadne nowe funkcje. Pierwsi użytkownicy widzą nową stronę logowania już teraz — inni... musza uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Google właśnie rozpoczyna wdrażanie jej wszystkim użytkownikom. Jak jednak wiadomo: jest to proces, który może potrwać nawet do kilku tygodni.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu