Google

Nowe Google News już w następnym tygodniu na Androdzie, iOS i w przeglądarce

Kamil Pieczonka
Nowe Google News już w następnym tygodniu na Androdzie, iOS i w przeglądarce
9

Podczas konferencji Google I/O pokazano między innymi całkowicie nowe Google News, które zbiera informacje z różnych źródeł w sieci, oferując nam to co najbardziej nas interesuje. Nowa wersja zadebiutuje na naszych smartfonach i komputerach najpóźniej w przyszłym tygodniu. Google zaczyna wdrażanie już od dzisiaj i sukcesywnie nowy wygląd będzie uruchamiany na kolejnych rynkach.

Google News skupia się na 3 aspektach

Trzy główne aspekty na jakich skupiło się Google podczas wdrażania zmian to po pierwsze przekazywanie najważniejszych informacji dla nas. Zazwyczaj jest to 5 najważniejszych wydarzeń, które widzimy w pierwszej kolejności. System wybiera je na bazie naszych wcześniejszych zainteresowań. W dalszej części mogą to być informacje lokalne, które serwowane są nam na bazie naszej lokalizacji i naszych zainteresowań. Drugi punkt to pełne zrozumienie historii. Jeśli jakiś konkretny temat nas interesuje, możemy wybrać cały szereg publikacji, twittów i komentarzy z nim związanych, które pozwalają na głębszą analizę. Wreszcie trzeci punkt to łatwiejsze przeglądanie i zarządzanie naszymi subskrypcjami. Niezależnie od tego, czy są to płatne czy darmowe subskrypcje w aplikacjach czy magazynach. Przypomina to nieco to czym na początku był Facebook, bo pozwala śledzić konkretne media.

Google wprowadza również przy okazji funkcję Subscribe with Google, która pozwoli na wykupienie subskrypcji bez konieczności rejestracji, podawania danych płatniczych czy innych uciążliwych czynności. Wszystko obsługiwane jest przez autoryzację przy użyciu konta Google. Funkcja ma być dostępna w nadchodzących miesiącach, a liczba wydawców, którzy ją wprowadzą już na początku przekracza 60.

Google Newscasts

Ciekawą funkcją jest też Newscasts, czyli nowy sposób prezentacji informacji stworzony na potrzeby Google News. W ramach tego widoku możemy szybko przeglądać większą liczbę tematów, a w razie gdy nas coś zainteresuje, możemy zgłębić temat bardziej, posiłkując się także innymi, zbliżonymi tematycznie informacjami. Wszystko jest na bieżąco analizowane i prezentowane przez sztuczną inteligencję stworzoną przez Google.

Nowa wersja aplikacji News trafi do przeglądarki, na Androida i iOS w 127 krajach na świecie (w tym w Polsce) już w przyszłym tygodniu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu