Google

Nowy projekt Google skupi się na grach. Wiemy już co nieco o pierwszej z nich

Kamil Świtalski
Nowy projekt Google skupi się na grach. Wiemy już co nieco o pierwszej z nich
11

Google to nie tylko wyszukiwarka, ale także cały zestaw najrozmaitszych usług — jedne są rozwijane przez lata, inne po krótkiej chwili znikają z rynku... czysty biznes. Google pracuje nad projektami z różnych dziedzin. Najnowszy z nich skupiać się będzie na grach wideo — poznajcie Arcade!

Arcade to najświeższy projekt od Google

Za nowym projektem stoi Michael Sayman, który swoją karierę zaczynał w Facebooku już jako siedemnastolatek. W zeszłym roku, mając lat 20, przeskoczył do Google, gdzie pracuje nad Arcade. Projektem Alphabet Inc., który skupiać się będzie na produkcji gier wideo. I najwyraźniej z naciskiem na te mobilne, w ramach których możemy rywalizować z rodziną i przyjaciółmi. Co istotne -- mają one zupełnie pomijać social media, a identyfikatorami w nich będą konta tworzone na podstawie numerów telefonów graczy. Według informacji do których dotarł Bloomberg, pierwszym pierwszym tytułem Google Arcade będzie produkcja z elementami quizu. I choć na tę chwilę o szczegółach jeszcze nikt nie mówi, to prawdopodobnie tytuł zadebiutuje na rynku jeszcze tego lata.

Nie ukrywam, że jestem bardzo zaintrygowany tym, co zaserwuje nam Google. Rynek quizów na smartfonach i tabletach jest dość ciasny i wszyscy zainteresowani mają już swoich faworytów. Ale skoro mowa o projekcie od Google, to prawdopodobnie i tak wytworzy się koło niego sporo szumu, tym bardziej, ze będzie debiutancką produkcją nowego działu. Sayman ma już na swoim koncie podobne projekty — m.in. 4 Snaps. Z niecierpliwością czekam na efekty jego pracy, bo może być ciekawie. Tym bardziej, że za całym projektem stoi taki gigant, a rynek mobilny cały czas się rozwija — i to prawdopodobnie właśnie takie projekty będą pchać go mocno przed siebie!

Źródło: Bloomberg

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu