4

Google negocjuje zakup Simply Hired?

Alarm Clock donosi, że Google interesuje się zakupem firmy Simply Hired. Simply Hired jest to serwis to tak naprawdę serwis z ofertami pracy i wyszukiwarką ofert pracy. Serwis wyposażony jest w wiele widegtów dzięki którym użytkownicy mogą na sowich strona tworzyć własne oferty pracy czy też tablice ogłoszeń. Dodatkowym atutem tego serwisu jest fakt, iż […]


Alarm Clock donosi, że Google interesuje się zakupem firmy Simply Hired.

Simply Hired jest to serwis to tak naprawdę serwis z ofertami pracy i wyszukiwarką ofert pracy. Serwis wyposażony jest w wiele widegtów dzięki którym użytkownicy mogą na sowich strona tworzyć własne oferty pracy czy też tablice ogłoszeń. Dodatkowym atutem tego serwisu jest fakt, iż współpracuje z Myspace przy tworzeniu serwisu związanego z ogłoszeniami o pracę. Simply Hired ostatnio pozyskał fundusze z VC w wysokości 13,5 miliona dolorów.

Pytanie jakie można sobie zadać to czy Google wraz z Microsoftem (jeśli wreszcie wejście w internet poprzez zakup yahoo) będą na wyścigi kupować to coraz nowsze serwisu ?

Oczywiście zarówno zakup Yahoo przez Microsoft jak i teraz opisany zakup Simply Hired przez Google to jak na razie tylko plany, które nie koniecznie muszą być z sukcesem sfinalizowane.