Google

Google Meet za darmo, dla wszystkich. Skąd pobrać i jak używać?

Paweł Winiarski
8

W trudnych czasach koronawirusa COVID-19 najpopularniejsze i najchętniej używane narzędzia sieciowe to te, za które nie trzeba płacić. Google przegrywa z Zoomem, postanowiło więc zmienić strategię.

Dotychczas Google Meet było częścią płatnego pakietu G Suite. Jednocześnie funkcjonowałem darmowe Google Hangouts, czy raczej próbowało funkcjonować, bo wygaszana przez firmę usługa nie działała najlepiej. I generalnie Google Meet jest jak najbardziej w porządku, szczególnie kiedy podpatrzyło znane z Zooma rzeczy, ale jednak poza wielkimi korporacjami, które wykupiły usługę, nikt normalny nie mógł jej używać. To na szczęście się zmieniło i Google Meet stał się usługą darmową.

Przeczytaj też: Google ratuje się jak może bo wie, że przegrywa walkę

Jak zainstalować Google Meet?

Jak przystało na nowoczesną usługę, Google Meet dostępne jest w wersji na urządzenia mobilne. Odpowiednie aplikacje znajdziecie tu:

Google Meet na Androida
Google Meet na iOS

Google Meet można używać również z poziomu przeglądarki internetowej wchodząc na stronę http://meet.google.com

Co jest potrzebne? Darmowe konto e-mail w Google, ale jego założenie trwa dosłownie chwilę i otwiera bramkę do prowadzenia wideokonferencji w Google Meet.

Google Meet to zaawansowane narzędzie do wideokonferencji od Google, które jest teraz dostępne za darmo dla wszystkich. Do tej pory, Google Meet był dostępny wyłącznie jako część G Suite, pakietu narzędzi dla firm, instytucji i szkół. Od dzisiaj każdy, za pośrednictwem http://meet.google.com/ oraz aplikacji mobilnych Google Meet na systemy iOS oraz Android będzie mógł za darmo odbywać spotkania wideo w gronie do 100 uczestników i korzystać z takich funkcji jak dzielenie ekranu, napisy w czasie rzeczywistym, rozszerzony widok “kafelkowy”. Ponadto, do 30 września nie obowiązuje limit czasowy spotkań w wersji darmowej (60 minut).

- czytamy w informacji prasowej

Przeczytaj też: Żegnaj Hangouts Meet…witaj Google Meet. Co tym razem wymyślił Google?

Moim zdaniem to bardzo dobra decyzja. Niekoniecznie biznesowa, bo ciężko zarabiać na płatnym produkcie, który stał się darmowy, ale wiem, że wiele szkół korzysta z Hangouts - Google Meets sprawdzi się tu lepiej. A jest o tyle wygodne, że podobnie jak wcześniej Hangouts, można tworzyć spotkania z poziomu kalendarza Google, gdzie już pojawiła się odpowiednia ikona.

Później rozmówcy dostają po prostu maila z odpowiednim linkiem do wideokonferencji. I tyle, miłego korzystania.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu