Google

Google Maps będzie ostrzegać przed... przejazdami kolejowymi?! [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Google Maps będzie ostrzegać przed... przejazdami kolejowymi?! [prasówka]
10

Dość zaskakujące nowości w Google Maps. Aplikacja podczas nawigowania będzie teraz ostrzegać przed zbliżającym się przejazdem kolejowym. Ma to być odpowiedź na niepokojący trend w USA. W ciągu ostatniego roku liczba wypadków na przejazdach wzrosła bowiem o 9 proc. Google Maps i nadjeżdżająca ciuchc...

Dość zaskakujące nowości w Google Maps. Aplikacja podczas nawigowania będzie teraz ostrzegać przed zbliżającym się przejazdem kolejowym. Ma to być odpowiedź na niepokojący trend w USA. W ciągu ostatniego roku liczba wypadków na przejazdach wzrosła bowiem o 9 proc.

Google Maps i nadjeżdżająca ciuchcia

Aż 270 spośród 1,1 tys. wszystkich wypadków z udziałem pociągów w USA w 2014 r. zakończyło się śmiercią kierowcy. W odpowiedzi na te niepokojące statystyki Google i Federal Railroad Administration (FRA) zawiązały współpracę, w wyniku której użytkownicy Google Maps będą powiadamiani w sposób graficzny oraz głosowy. To dość zaskakujący lecz zrozumiały ruch. Najwyraźniej kierowcy są do tego stopnia zapatrzeni w nawigacje i skupieni na swoich smartfonach w trakcie jazdy, że nie zauważają przejazdów kolejowych.

Nowe baterie LG dla zegarków

LG opracowało nową technologię produkowania baterii. Nowe, mające kształt sześciokątu ogniwa mają mieć o 25 proc. większą pojemność niż ich okrągłe odpowiedniki. LG dostarczy je kilku producentom, jednak nie sprecyzowano którym. Nie jest to pierwsza taka technologia od LG. Wcześniej Koreańczycy pracowali już nad zakrzywionymi akumulatorami - znalazły one zastosowanie m.in. w smartfonach LG G Flex.

Nowości na YT dla twórców

YouTube wprowadza szereg nowości dedykowanych twórcom. Wśród nich są nowe typy kart, które można umieszczać zamiast adnotacji na klipach, powiadomienia o nowych subskrypcjach, a także lepszy panel ze statystykami. Wszystko to dopełnić ma zoptymalizowanie narzędzi mobilnych do zarządzania kanałem, a także kolejne usprawnienia w technologiach 3D oraz 360. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w powyższym wideo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu