Google

Funkcja "Ok, Google" będzie teraz działać również offline [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Funkcja "Ok, Google" będzie teraz działać również offline [prasówka]
0

Asystent głosowy Google Now niebawem do działania nie będzie potrzebował dostępu do internetu - przynajmniej częściowo. Z odkrytych w kodzie aplikacji fraz można śmiało wywnioskować, że podstawowe polecenia będziemy mogli wydawać całkowicie offline. "Ok, Google" offline Jak informuje AndroidPo...

Asystent głosowy Google Now niebawem do działania nie będzie potrzebował dostępu do internetu - przynajmniej częściowo. Z odkrytych w kodzie aplikacji fraz można śmiało wywnioskować, że podstawowe polecenia będziemy mogli wydawać całkowicie offline.

"Ok, Google" offline

Jak informuje AndroidPolice, za pomocą polecenia "Ok, Google" będziemy mogli wykonywać proste czynności bez potrzeby łączenia się z internetem. Na początek będzie to nawiązywanie połączenia głosowego, wysyłanie wiadomości, sterowanie odtwarzaczem oraz modułem WiFi. Z czasem zapewne pojawi się tego więcej. Z kodu aplikacji wynika ponadto, że głosowo będziemy mogli sterować również głośnością oraz jasnością ekranu. Wszystkie te nowości odkryto w wersji 4.8.10.19 wyszukiwarki Google. Nie są one jeszcze dostępne, więc pozostaje czekać - nie wiadomo jak długo.

HTC Aero - koniec z wtórnością?

HTC przygotowuje się do premiery nowego urządzenia. Tajwańska firma ma spore kłopoty, a flagowiec One M9 nie sprzedaje się tak dobrze, jak zakładano. Ratunkiem ma być kolejna duża premiera, która będzie nosić nazwę Aero. Zaplanowano ją jednak dopiero na końcówkę roku. Szczegółów nie znamy, ale można spekulować, ze tym razem będzie to rewolucja, a nie ewolucja jak to miało miejsce do tej pory. Zresztą wystarczy spojrzeć na model One M9+, który nie stanowi jakiejś szczególnej innowacji.

Batman: Arkham Knight łatany

Problemy z nowym Batmanem odbiły się echem na całym świecie. Rocksteady już kilka dni temu zapowiadało rychłe poprawki. W weekend ujawniono plan na realizację zmian, a takę wypuszczono pierwszy patch. Ten "waży" zaledwie 68 MB i eliminuje jedynie najpoważniejsze problemy. Na kolejne poprawki musimy jeszcze poczekać. Rzeczony plan brzmi następująco:

  • Support for frame rates above 30FPS in the graphics settings menu
  • Fix for low resolution texture bug
  • Improve overall performance and framerate hitches
  • Add more options to the graphics settings menu
  • Improvements to hard drive streaming and hitches
  • Address full screen rendering bug on gaming laptops
  • Improvements to system memory and VRAM usage
  • NVIDIA SLI bug fixes
  • Enabling AMD Crossfire
  • NVIDIA and AMD updated drivers

Oby efekty były satysfakcjonujące, bo cała sytuacja jest póki co kuriozalna. Dotąd chyba nie było jeszcze na rynku sytuacji, w wyniku której gra tuż po premierze została wycofana ze względu na błędy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu