Google

Google Map Maker zablokowany po incydencie z Androidem sikającym na logo Apple'a [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Google Map Maker zablokowany po incydencie z Androidem sikającym na logo Apple'a [prasówka]
10

Najwidoczniej Google doszedł do wniosku, że mechanizmy moderacji zmian w Google Maps nie działają skutecznie. Zdecydowano się zatem tymczasowo zablokować możliwość wprowadzania zmian. Wszystkiemu winien incydent, w którym na mapach pojawił się Android sikający na logo Apple'a. Map Maker zablokowany...

Najwidoczniej Google doszedł do wniosku, że mechanizmy moderacji zmian w Google Maps nie działają skutecznie. Zdecydowano się zatem tymczasowo zablokować możliwość wprowadzania zmian. Wszystkiemu winien incydent, w którym na mapach pojawił się Android sikający na logo Apple'a.

Map Maker zablokowany

Google poinformował, że tymczasowo blokuje możliwość wprowadzania zmian na Google Maps. Przyczyną ma być dość zabawna sytuacja z pojawieniem się na mapach obrazka widocznego powyżej. Każdy mógł zobaczyć go po wpisaniu konkretnych współrzędnych. Google chce najwyraźniej zapobiec podobnej sytuacji w przyszłości i przygotować stosowne mechanizmy zabezpieczające. Szczegółów dotyczących powrotu Map Makera nie znamy.

Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge zrootowane

Dość szybko niezależni programiści poradzili sobie z zabezpieczeniami Samsunga. Nowe smartfony można już zrootować w banalnie prosty sposób. Pełny poradnik do narzędzia o nazwie Pingpong Root można znaleźć na stronie XDA. Co ciekawe, rozwiązanie to nie zmienia wskaźnika KNOX, a więc pozwala na bezbolesne przywrócenie ustawień fabrycznych i tym samym gwarantuje uwzględnienie gwarancji podczas potencjalnej naprawy serwisowej.

A skoro o Galaxy S6 mowa, producent wydał dopiero co aktualizację oprogramowania, która rozwiązuje problem ze zbytnią zachłannością systemu na pamięć RAM. W rezultacie użytkownikowi zostawało jakieś 200-400 MB. Po instalacji nowej wersji wszystko powinno wrócić do normy.

Trzeci w tym roku rekord Steama

Platforma Valve rośnie jak na drożdżach. Dwa miesiące temu zanotowano wynik 9 mln jednocześnie zalogowanych użytkowników. W minioną niedzielę został pobity. Jednocześnie w grze było wówczas 9,5 mln osób. W tym tempie w ciągu kilku miesięcy powinniśmy doczekać się okrągłych 10 mln, a do końca roku pewnie i 11 albo 12 mln. Widać, że granie na PC jest coraz popularniejsze (i granie w ogóle), co powinno nas wszystkich cieszyć. Może Gabe myśli już o jakiejś fajnej promocji z okazji 10 mln użytkowników online.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu