Felietony

Google ma dziś 12 urodziny - pamiętacie swój pierwszy raz z tą wyszukiwarką?

Grzegorz Marczak
Google ma dziś 12 urodziny - pamiętacie swój pierwszy raz z tą wyszukiwarką?
32

To niesamowite, że ten gigant internetowy obchodzi dopiero 12 urodziny (choć w świecie technologi to dość sporo). W porównaniu do swoich konkurentów takich jak Microsoft, Apple czy Yahoo Google to dopiero nastolatek choć dokonał kilku przewrotów nie tylko jeśli chodzi o internet ale również o ogólni...

To niesamowite, że ten gigant internetowy obchodzi dopiero 12 urodziny (choć w świecie technologi to dość sporo). W porównaniu do swoich konkurentów takich jak Microsoft, Apple czy Yahoo Google to dopiero nastolatek choć dokonał kilku przewrotów nie tylko jeśli chodzi o internet ale również o ogólnie rozumiane technologie.

Nie sposób jest opisać wszystkich kluczowych wydarzeń związanych z firmą Google, jednak dla zainteresowanych polecam stronę, która powstała z okazji 10 urodzin firmy. Znajdziemy na niej główne wydarzenia związane z firmą rozłożone na osi czasu, która niestety kończy się na 2008 roku (potem widać strona nie była aktualizowana).

Kiedy staram się przypomnieć sobie z czego korzystałem przed Google wydaje mi się, że było to Yahoo i Altavista. Pamiętam natomiast dokładnie kiedy pierwszy raz znajomy pokazał mi nową ciekawą wyszukiwarkę i moje zaskoczenie jej bardzo ascetycznym wyglądem i brakiem jakichkolwiek innych dodatków na stronie wyszukiwarki. Pamiętam też, że bardzo szybko przerzuciłem się na Google ze względu na jakość wyników wyszukiwania.

Ciekawy jestem czy wy pamiętacie swój pierwszy kontakt z wyszukiwarką Google i czego używaliście przed tym zanim Google powstało?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Google