Moje przemyślenia

Przeglądarka stron (pages) na Facebooku

GM
Grzegorz Marczak
20

Facebook uruchomił narzędzie, które pomoże użytkownikom znaleźć ciekawe treści w serwisie. W tym celu zbudowano przeglądarkę stron znajdujących się na Facebooku, strony podzielone są na 8 kategorii takich jak sport, muzyk, gry , gwiazdy, film itp. Strony których obecnie jesteśmy fanami zostały zazna...

Facebook uruchomił narzędzie, które pomoże użytkownikom znaleźć ciekawe treści w serwisie. W tym celu zbudowano przeglądarkę stron znajdujących się na Facebooku, strony podzielone są na 8 kategorii takich jak sport, muzyk, gry , gwiazdy, film itp. Strony których obecnie jesteśmy fanami zostały zaznaczone niebieską ramką - pozostałe możemy bardzo szybko zasubskybować za pomocą pojawiającego się guzika lubię to.

Patrząc na dobór stron nie do końca jestem pewien według jakich kryteriów budowana jest lista. W poszczególnych pod kategoriach wygląda na to, że są to najpopularniejsze strony. Natomiast na głównej stronie widzę takie pozycje jak mój Antyweb, kilka znajomych blogów, potem kilka dużych marek jak TVN itp. Wygląda więc to trochę jak próba zasugerowania mi stron zgodnie z moimi zainteresowaniami niż lista tych najbardziej popularnych.
Jednym z dodatków w nowym narzędziu do przeglądania storn Facebooka jest lista osób o podobnych zainteresowaniach. Zbudowana ona jest w oparciu o ile dana osoba lubi takich samych rzeczy jak my. U mnie na pierwszym miejscu znalazł się Viren, z którym wspólnie lubimy aż 81 rzeczy :)

Ciekawy jestem czy i jakie przełożenie na ilość fanów będzie miało to narzędzie dla stron, które będą w nim umieszczone?

Ps. Czy wy również widzieć Antyweb na początku listy w zakładce "wszystkie"? Zastanawiam się czy lista jest faktycznie spersonalizowana czy też rzeczywiście mój blog znalazł się jako sugerowany dla polskich użytkowników Facebooka?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook