Google

Google kupuje Skybox za 500 milionów dolarów!

Rafał Kurczyński
Google kupuje Skybox za 500 milionów dolarów!
12

Ostatnie śmiałe zakupy Google, Facebooka, Twittera i Microsoftu pokazują, że giganci technologiczni nie śpią, rozwijając się w błyskawicznym tempie. Dzisiejsza informacja o zakupie Skybox przez Google jest potwierdzeniem stałej ewolucji map Google , a cena, jaką przyszło zapłacić za firmę jest niesa...

Ostatnie śmiałe zakupy Google, Facebooka, Twittera i Microsoftu pokazują, że giganci technologiczni nie śpią, rozwijając się w błyskawicznym tempie. Dzisiejsza informacja o zakupie Skybox przez Google jest potwierdzeniem stałej ewolucji map Google , a cena, jaką przyszło zapłacić za firmę jest niesamowita - 500 milionów dolarów w końcu piechotą nie chodzi.

Czym zajmuje się Skybox? Jest to korporacja posiadająca w swoim zanadrzu satelity, które rejestrują zdjęcia naszej przepięknej planety w bardzo wysokiej rozdzielczości, które wykorzystywane są między innymi do tworzenia map, a Google najpewniej widzi w zakupionej firmie gigantyczny potencjał.

Jak się okazuje, twórcy Map Google nie podoba się czas, w jakim wykonywane są aktualizacje niektórych fragmentów map, dlatego też zakup firmy, posiadającej w swoim wyposażeniu kilka urządzeń przystosowanych do wykonywania zdjęć satelitarnych, powinien znacznie przyśpieszy ten proces - "Ich satelity pozwolą nam aktualizować nasze mapy w błyskawicznie szybkim tempie zawsze, gdy jakiś fragment terenu ulegnie zmianie".

Oprócz tego, Google ma gigantyczną nadzieję, że Skybox pozwoli poszerzyć zakres dostępności internetu o kolejne miejscowości, a nawet kraje, choć wydaje mi się, że głównym powodem, dla którego Skybox dołączy do Google jest chęć odcięcia się od gigantycznych przedsiębiorstw satelitarnych.

Po zakupie jednego z poprzednich projektów - Titan, zarząd Google napisał: "Satelity atmosferyczne mogą pomóc doprowadzić dostęp do internetu dla milionów ludzi oraz pomóc w rozwiązaniu innych problemów, w tym poszukiwania poszkodowanych w przypadku katastrof i szkód w środowisku, takich jak wylesianie, czy zanieczyszczenie środowiska", a sam Skybox może okazać się rozwinięciem tego pomysłu, a może nawet jego głównym wykonawcą.

Google przedstawił już kiedyś plany dostarczania usług internetowych do najdalszych krańców Ziemi za sprawą projektu Loon, który miał wykorzystywać balony do dostarczania łączności internetowej w najdalszych i najsurowszych miejscach na ziemi, a wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że zakup Skybox wiąże się z rozszerzaniem globalnego dostępu do internetu lub z samymi mapami Google.

Źródło informacji: TheVerge;

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Internetmapy google