Google

Nowa wersja Google Hangouts z blokowaniem niechcianych SMS-ów i odkrywaniem ukrytych kontaktów

Grzegorz Ułan
Nowa wersja Google Hangouts z blokowaniem niechcianych SMS-ów i odkrywaniem ukrytych kontaktów
13

Mobilna wersja czatu od Google ma bardzo fajną opcję z listą najczęściej używanych kontaktów z szybkim dostępem do poszczególnych pozycji. Dodatkowo, po krótkim naciśnięciu na zdjęcie danej osoby, możemy ją ukryć, by zwolnić miejsce dla innych kontaktów. Skorzystałem z tej funkcji tylko raz, w ce...

Mobilna wersja czatu od Google ma bardzo fajną opcję z listą najczęściej używanych kontaktów z szybkim dostępem do poszczególnych pozycji. Dodatkowo, po krótkim naciśnięciu na zdjęcie danej osoby, możemy ją ukryć, by zwolnić miejsce dla innych kontaktów.

Skorzystałem z tej funkcji tylko raz, w celu sprawdzenia jak działa, ale okazało się, że to działa tylko w jedną stronę. Niestety nie dało się już cofnąć tej operacji, a pech chciał, że wybrałem do testów kontakt, na którym mi najbardziej zależało, by tam pozostał.

Na szczęście dzisiejsza aktualizacja dodaje opcję odkrycia, ukrytych w ten sposób osób. W tym celu udajemy się do ustawień Google Hangouts, wybieramy swoje konto Gmail i znajdujemy opcję na liście: Ukryte kontakty i zaznaczamy ponowne pokazywanie we wspomnianym oknie.

Druga z nowości umożliwia blokowanie nie tyle kontaktów, co samych SMSów, czyli wszelkiego rodzaju spamowych ogłoszeń konkursowych, jeśli oczywiście macie połączony Google Hangouts z aplikacją do SMS. Pojawiła się też opcja wyciszania powiadomień od wybranych kontaktów czy nadania indywidualnego sygnału, odmiennego od domyślnego. Wszystko to zrobimy w ustawieniach Osoby i opcje, znajdują się to na liście menu, po kliknięciu w prawym górnym rogu, będąc w oknie danego czatu czy rozmowy SMS.

Ostatnia z nowości, które zawitały do nowej wersji Google Hangouts, to usunięcie przekierowania do profilu Gooogle+ po kliknięciu w zdjęcie kontaktu w oknie rozmowy. Teraz wyświetlać się będzie profil z naszej książki telefonicznej.

Aktualizacja pojawiła mi się dzisiaj w Google Play, myślę, że już jest dostępna u Wszystkich, ewentualnie powinna pojawić się w ciągu najbliższych godzin. Zmiany są drobne, jednak wydaje mi się, że powinny ucieszyć osoby intensywnie korzystające z tej aplikacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu