Google

Google Keep wreszcie z opcją udostępniania notatek

Grzegorz Ułan
Google Keep wreszcie z opcją udostępniania notatek
16

Notatki to jedna z podstawowych aplikacji, z których na co dzień korzystam. Zarówno na desktopie, jak i na urządzeniach mobilnych. Do tej pory korzystałem wyłącznie z Evernote, czasem sprawdzałem, co tam Google wprowadza nowego w swojej aplikacji, ale cały czas brakowało mi jednego. Udostępniani...

Notatki to jedna z podstawowych aplikacji, z których na co dzień korzystam. Zarówno na desktopie, jak i na urządzeniach mobilnych.

Do tej pory korzystałem wyłącznie z Evernote, czasem sprawdzałem, co tam Google wprowadza nowego w swojej aplikacji, ale cały czas brakowało mi jednego. Udostępniania notatek.

Wprawdzie korzystam z tej funkcji jedynie w kontaktach ze znajomymi czy rodziną, w pracy raczej potrzebuję bardziej zaawansowanych narzędzi do współpracy online, ale i tak była to funkcja, która długo trzymała mnie przy Evernote.

W Google Keep zawsze pociągała mnie prostota i szybkość działania, z nową funkcją będzie to mój podstawowy notatnik na desktopie i Androidzie.

Jeśli nie macie u siebie widocznej tej opcji, musicie odwiedzić wersję desktopową, gdzie ujrzycie powyższy ekran, po potwierdzeniu opcja od razu dostępna będzie na urządzeniu mobilnym.

Podczas tworzenia notatek, opcja udostępniania pojawia się na dolnym pasku danego zadania. Możemy dodawać tam osoby z naszej listy kontaktów na Google.

W podglądzie notatek, dodane osoby będą się wyświetlały jako ikona kontaktu.

Oczywiście osoby, którym je udostępniamy, mają możliwość edycji i zmieniania poszczególnych pozycji. Dodatkowo jest opcja przypomnień, ikona podobna jest do tej z Google Inbox, pomyślałem, że będzie widoczna również w zakładce przypomnień na poczcie, podobnie jak te z kalendarza, ale niestety, nie ma jeszcze takiej opcji.

Na Androidzie funkcjonalność Google Keep jest identyczna.

Strona główna Google Keep.
Wersja mobilna w Google Play.

Źródło.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu