Świat

Google i Yahoo i nowe serwisy społecznościowe

Grzegorz Marczak
2

Z tego co dowiadujemy się z Techcrunch, Yahoo i Google pracują nad nowymi serwisami społecznościowymi. Yahoo Mosh O nowym serwisie z stajni yahoo nie wiadomo na razie za wiele, prawdopodobnie serwis będzie nazywał się Yahoo Mosh i prawdopodobnie będzie dostępny pod adresem mosh.yahoo.com (w chw...

Z tego co dowiadujemy się z Techcrunch, Yahoo i Google pracują nad nowymi serwisami społecznościowymi.

Yahoo Mosh

O nowym serwisie z stajni yahoo nie wiadomo na razie za wiele, prawdopodobnie serwis będzie nazywał się Yahoo Mosh i prawdopodobnie będzie dostępny pod adresem mosh.yahoo.com (w chwili obecnej dostęp do serwisu ograniczony jest jedynie do pracowników yahoo, czyli osób dostających się z biurowej sieci tej firmy).

Google Socialstream

O nowym produkcie Google wiadomo nieco więcej, przede wszystkim ma on zastąpić serwis Orkut, który popularny jest jedynie w Brazylii i Indiach i w przeszłości miał wiele problemów z bezpieczeństwem.


Socialstream

Nowy serwis Google tworzy przy współpracy z Carnegie Mellon University's Human-Computer Interaction Institute. (Google sponsoruje ten instytut). Zapowiedzi jakie możemy przeczytać brzmią ciekawe, autorzy mówią o nowym modelu serwisu społecznościowego, który będzie udostępniał dane wielu aplikacjom.

Jedną z podstawowych funkcji będzie możliwość integrowania danych o naszych kontaktach z innych serwisów właśnie w Socialstream. Serwis będzie również agregował dane z wielu dostępnych obecnie źródeł i innych serwisów społecznościowych. Oczywiście wszelkie gadżety google jak np.: widget gtalk będą dostępne dla użytkowników serwisu.


Prezentacja serwisu Google

Generalne przesłanie nowego serwis można zaprezentować jednym zdanie, nieważne gdzie jesteś i gdzie masz konto w tym miejscu będziesz mógł kontaktować się ze znajomymi z twoich wszystkich serwisów społecznościowych.

Brzmi ciekawe

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu