Google

Google wprowadza mechanizm automatycznego kasowania danych historii lokalizacji

Paweł Winiarski
Google wprowadza mechanizm automatycznego kasowania danych historii lokalizacji
6

Jeden z największych, jeśli nie największy kolekcjoner danych użytkowników wprowadził właśnie mechanizm automatycznego ich kasowania. Czy możemy się czuć bezpieczniejsi?

Zastanawiałem się kiedyś jakich danych o mnie Google nie posiada. Myślę, że o mojej aktywności w sieci wie praktycznie wszystko - co doskonale pokazuje choćby w sponsorowanych wpisach Allegro na Facebooku. Jakiś czas temu, na jednej z konferencji prowadząca pokazała starą Nokię, zrobiłem zdjęcie, na którym sprzęt był w kadrze. Tego samego dnia wieczorem zobaczyłem na swoim Facebooku reklamę Allegro, w której wyświetliła się aukcja tego właśnie telefonu. Trochę, jak to mówią Amerykanie, creepy.

Nie jest więc tajemnicą, że Google kolekcjonuje o nas wszystko co może i wszystko na co im pozwalamy. A niestety większość użytkowników pozwala na zbyt wiele. Jednak w związku z kontrowersjami dotyczącymi tego, że gigant jest w stanie odpowiednio chronić gromadzone dane, musiał podjąć pewne kroki, które odbiją się pozytywnie na użytkownikach.

Innymi słowy - firma oferuje klientom coraz większą kontrolę nad ich danymi. Możemy kontrolować jakie dane gromadzą o nas usługi Google oaz je kasować. Również dane lokalizacji:

System automatycznego kasowania danych historii lokalizacji został dziś wypuszczony do użytkowników Androida oraz iOS, dzięki czemu będzie Wam łatwiej kontrolować Wasze dane.

- czytamy na oficjalnym koncie Google na Twitterze.

Jeśli chcecie zmienić swoje ustawienia (kasować aktywność ręcznie lub automatycznie po czasie), musicie pogrzegać w zakładce Moja aktywność konta Google. Ten gif od Google będzie pomocny.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu