Świat

Google Health na horyzoncie

Grzegorz Marczak
Google Health na horyzoncie
8

Nazwa kodowa programu to "Weaver" a całość po starcie nazywać się będzie google health. Będzie to serwis, który będzie zbierał wszystkie informacje dotyczące stanu zdrowia użytkowników, przebiegu ich choroby, zaleceń wydanych przez lekarzy itp. Jednym słowem Google chce zbudować wielki zbiór in...


Nazwa kodowa programu to "Weaver" a całość po starcie nazywać się będzie google health. Będzie to serwis, który będzie zbierał wszystkie informacje dotyczące stanu zdrowia użytkowników, przebiegu ich choroby, zaleceń wydanych przez lekarzy itp.

Jednym słowem Google chce zbudować wielki zbiór informacji, które w chwili obecnej rozproszone są po różnych jednostkach medycznych w US.

Sam serwis będzie oferował przeróżne funkcjonalności. Przykładem chyba najbardziej oczywistym jest szukanie porad lekarskich związanych z naszą chorobą. W naszym profilu w serwisie będziemy mogli zapisywać objawy i postęp naszej choroby. Serwis sam postara się znaleźć najlepsze źródła informacji na temat naszego schorzenia i oczywiście przekaże je nam. Każda aktualizacja naszego dziennika choroby będzie związana z aktualizacją porad i informacji jakie wyszuka dla nas serwis.

W celu podania maksymalnej ilości danych pozwalających dobrać odpowiednie informacje medyczne serwis będzie zbierał wszystkie informacje związane z naszym zdrowiem oraz z historią zdrowia naszej rodziny. W systemie będzie również możliwość budowania bazy z lekarzami, którzy prawdopodobnie również będą mieli dostęp do serwisu.

Oczywiście system te nie będzie służył do leczenia pacjentów ani też do zmieniania ich dotychczasowego trybu leczenia, każda informacja jaką uzyskamy dzięki Google Health będzie musiała być skonsultowana z lekarzem prowadzącym (będzie to zapewne zapisane "tłustym" drukiem na każdej stronie)

Oprócz bardzo szczytnych celów, które zbiegają sie z misją google czyli "making information accessible". Przy okazji google swoim serwisem zaatakuje jedną z najbardziej dochodowych branż. W internecie są prawdopodobnie setki płatnych serwisów gdzie po uiszczeniu drobnej miesięcznej opłaty mam dostęp do medycznych informacji, do porad fachowców itp.

Nie ma to jak tworzyć biznes, który jest ogólnie poważany i uważany za społecznie przydatny.

Obrazki i informacja podana za blogoscoped.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu