Google

Google Goggles - rozpoznaje tekst i tłumaczy!

GM
Grzegorz Marczak
13

Jeśli nie pamiętacie gadżetu o nazwie Google Goggles to przypomnę pokrótce do czego on służy. Goggles to nic innego jak wyszukiwanie informacji za pomocą zdjęć jakie robimy naszym aparatem telefonicznym. Wyobraźmy sobie sytuację, że będąc w muzeum na tyle zaintrygował nas jakiś eksponat, że chcielib...

Jeśli nie pamiętacie gadżetu o nazwie Google Goggles to przypomnę pokrótce do czego on służy. Goggles to nic innego jak wyszukiwanie informacji za pomocą zdjęć jakie robimy naszym aparatem telefonicznym. Wyobraźmy sobie sytuację, że będąc w muzeum na tyle zaintrygował nas jakiś eksponat, że chcielibyśmy natychmiast dowiedzieć się więcej na jego temat. Wyjmujemy więc telefon, uruchamiamy Goggles i robimy zdjęcie. Aplikacja analizuje sfotografowany obiekt po czym wyświetla nam wszystkie informacje jakie znalazły się w wyszukiwarce Google na jego temat.

Google mając już tego typu narzędzie eksperymentuje teraz z rozpoznawaniem tekstu ze zdjęcia i jednocześnie tłumaczeniem. Podczas Mobile World Congress Google pokazało prototyp takiej aplikacji - pozwalał on na zrobienie zdjęcia, aplikacja rozpoznaje na zdjęciu tekst i tłumaczy go w locie na wybrany przez nas język. Na chwilę obecną jest to tłumaczenia z języka Angielskiego na Niemiecki i na odwrót - no ale jest to jeszcze niedostępny prototyp więc nie ma się czym przejmować.

Pokaz prototypu Google Goggles :Jeśli Google skorzysta z swojego silnika tłumaczącego to możemy być pewnie, że Polski język też będzie obsługiwany. Moim zdaniem Goggles ma bardzo duży potencjał a pomysł z tłumaczeniem w zaproponowany sposób różnego rodzaju tekstów jest świetny i może być bardzo przydatny.

PS Przypomnę, że Google Goggles jest to aplikacja dostępna zarówno na iPhona jak i telefony z systemem Android.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleMobileGoogle Goggles