Felietony

Microsoft atakuje Google filmami na Youtube

Grzegorz Marczak
Microsoft atakuje Google filmami na Youtube
14

Microsoft poczuł się chyba zaniepokojony popularnością pakietu narzędzi biurowych Google. Przygotował więc serię filmów porównujących MS Office do Google Docs czy Outlooka do Gmaila - potem schodzi nawet na poziom poszczególnych produktów takich jak narzędzia do prezentacji czy arkusze kalkulacyjne....

Microsoft poczuł się chyba zaniepokojony popularnością pakietu narzędzi biurowych Google. Przygotował więc serię filmów porównujących MS Office do Google Docs czy Outlooka do Gmaila - potem schodzi nawet na poziom poszczególnych produktów takich jak narzędzia do prezentacji czy arkusze kalkulacyjne.

Wszystko po to aby uświadomić klientom, że to czego naprawdę potrzebują to narzędzia firmy Microsoft.

Oczywiście filmy dyskredytują konkurencję w obszarach gdzie nie zamierzała się one w ogóle pojawić (lub nie w tym momencie z obecnymi produktami). Nie da się ukryć, że Google Docs czy Gmail nie są narzędziami gotowymi sprostać wymaganiom dużych korporacji za to na pewno świetnie dadzą sobie radę w małych firmach.

Zobaczcie zresztą sami czy Microsoft porównuje "jabłka do jabłek". Tak naprawdę dostało się też nie tylko Google ale również OpenOffice.org. Najzabawniejsze jest jednak to, że Microsoft opublikował wszystkie porównujące filmy na swoim kanale na Youtbe.

Why Microsoft: Exchange vs GmailWhy Microsoft: Microsoft Word vs OpenOffice.org Writer:Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleMicrosoftGmail