Google

Google Fit to teraz pełnowartościowy, osobisty trener [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Google Fit to teraz pełnowartościowy, osobisty trener [prasówka]
9

Najnowsza aktualizacja Google Fit wprowadza masę nowości. Aplikacja przekształca się z agregatora danych o aktywności fizycznej w prawdziwego osobistego trenera ze szczegółowymi statystykami i ćwiczeniami. Google Fit na sterydach Najnowsza wersja Google Fit to cała masa nowości, które mocno ro...

Najnowsza aktualizacja Google Fit wprowadza masę nowości. Aplikacja przekształca się z agregatora danych o aktywności fizycznej w prawdziwego osobistego trenera ze szczegółowymi statystykami i ćwiczeniami.

Google Fit na sterydach

Najnowsza wersja Google Fit to cała masa nowości, które mocno rozszerzają możliwości programu. Przede wszystkim rozbudowany został mechanizm monitorujący aktywność fizyczną użytkownika. Teraz jest on w stanie precyzyjnie podawać prędkość, tempo, a także ilustrować to wszystko na mapie. Dodano również funkcję treningu siłowego. Mechanizm ten działa w oparciu o smartwatcha, który monitoruje wykonywane ćwiczenia, jak przysiady czy pompki. Dane te oczywiście potem lądują na naszym profilu. Google Fit potrafi teraz ponadto zbierać dane o konsumowanych potrawach i przyjętych kaloriach, zestawiając je z ćwiczeniami i obliczając nasz dzienny bilans. Wersja z numerem 1.55.44 powinna być już dostępna w sklepie Google Play.

LG G Watch Urbane wycofany

Pierwszy Android Wear z obsługą sieci GSM, LG G Watch Urbane 2. generacji zostaje wycofany ze sprzedaży. Okazało się, że urządzenie posiada wadę sprzętową, która uniemożliwia korzystanie z niego na co dzień. Nie sprecyzowano konkretnie o jaki problem chodzi. Nie wiemy również, kiedy zegarek mógłby z powrotem pojawić się na półkach sklepowych (o ile w ogóle na nie wróci). Nowy Urbane dotąd był dostępny wyłącznie w USA, gdzie do swojej oferty wprowadziła go sieci AT&T. Teraz operator zwraca pieniądze i anuluje zamówienia klientów. Dziś smartwatch miał się pojawić też w ofercie Verizon, co z oczywistych względów nie nastąpi.

Nowa wersja aplikacji Xbox dla Windows 10

Aplikacja Xbox dla Windowsa 10 doczekała się aktualizacji. Największą zmianą tego wydania jest możliwość zintegrowania naszego profilu z Facebookiem w rezultacie czego będziemy w stanie łatwiej znaleźć znajomych, którzy również grają na konsoli Xbox lub po prostu posiadają konto (np. do zdobywania osiągnięć w grach z Windows Store). Wszystkie nowości z tego oraz poprzednich wydań zostały zaprezentowane na klipie wideo przygotowanym przez Microsoft.

Black Friday w Xbox Store

Zostajemy w temacie Xboksa. W sklepie z cyfrowymi grami ruszyła wielka, czarnopiątkowa promocja, w ramach której przecenionych zostało ponad 150 tytułów. Jeżeli "nie macie w co grać", jest okazja, żeby to zmienić. Pełną listę gier znajdziecie na blogu MS.

Hangouty otwarte dla wszystkich

Google otwiera Hangouty. Od teraz użytkownicy komunikatora będą mogli zapraszać innych użytkowników nawet, gdy ci nie posiadają konta Google. Cały proces sprowadza się jedynie do zaakceptowania zaproszenia, w wyniku czego dana osoba zostanie przeniesiona do aplikacji webowej, skąd będzie mogła prowadzić rozmowę głosową lub wideorozmowę.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu