Felietony

Google+ dla iPada jak dla mnie jest za bardzo przekombinowane

Grzegorz Marczak
Google+ dla iPada jak dla mnie jest za bardzo przekombinowane
3

Google wreszcie wypuściło aplikację do obsługi Google Plus na iPada. Stało się to trochę po cichu przy okazji aktualizacji wersji obsługującej iPhona i iPoda. Długo kazali użytkownikom czekać na możliwość wygodnego oglądania ich serwisu społecznościowego przez jeden z najpopularniejszych na świecie...

Google wreszcie wypuściło aplikację do obsługi Google Plus na iPada. Stało się to trochę po cichu przy okazji aktualizacji wersji obsługującej iPhona i iPoda. Długo kazali użytkownikom czekać na możliwość wygodnego oglądania ich serwisu społecznościowego przez jeden z najpopularniejszych na świecie tabletów.

Niestety wersja tabletowa Google+ trochę mnie rozczarowuje. Jest po prostu przekombinowana. Rozumiem w pewnym sensie zauroczenie Flipbard ale Google Plus to jednak serwis społecznościowy a nie agregator treści. Przeglądając G+ w pozycji horyzontalnej mam wrażenie jakby ktoś o tym zapomniał.

Pojedynczy status użytkownika na pustej czarnej stronie wygląda dość idiotycznie.

Nie lepiej zresztą wygląda wpis z małym zdjęciem.

Dopiero kiedy do tekstu który linkuje się na Google+ jest zaciągnięte większe zdjęcie taki układ nabiera większego sensu

Treści w pozycji horyzontalnej przewijamy w prawą stronę, czemu towarzyszy całkiem przyjemny efekt pojawiania się nowych informacji. Zastanawiam się natomiast jak mam szybko odświeżyć mój stream, przewijać z powrotem w lewo czy też wywołać go jeszcze raz z menu (co jest mało intuicyjne)?

Nie jest brzydko ale moim zdaniem trochę na siłę Google chce wprowadzić innowacje w tej aplikacje. Dla przykładu interfejs do wpisywania do nowego statusu to małe okienko po prawej stronie. Mega niewygodne i trudno się do tego przyzwyczaić. Nie oceniam natomiast zastosowanych w środku mechanizmów ponieważ przy Google+ ograniczam się ostatnio tylko do przeglądania treści. Podsumowując - dobrze, że wreszcie wydali ale moim zdaniem mogłoby to znaczenie lepiej wyglądać. Widać, że nastawili się na prezentacje dużych i ładnych zdjęć, których jednak okazuje się że tak dużo nie ma.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleiPad