Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

Dobra wiadomość - Dropbox podwoi przestrzeń płatnych kont... nie podnosząc ceny

JR
Jan Rybczyński
21

Dropbox to bezkonkurencyjny i najbardziej popularny serwis pozwalający na synchronizacje plików pomiędzy komputerami, urządzeniami mobilnymi i chmurą. Jest kompatybilny z największa liczbą aplikacji mobilnych i desktopowych. Są zasadniczo tylko dwa parametry, w których konkurencja bywa lepsza, bezpi...

Dropbox to bezkonkurencyjny i najbardziej popularny serwis pozwalający na synchronizacje plików pomiędzy komputerami, urządzeniami mobilnymi i chmurą. Jest kompatybilny z największa liczbą aplikacji mobilnych i desktopowych. Są zasadniczo tylko dwa parametry, w których konkurencja bywa lepsza, bezpieczeństwo danych (szyfrowanie po stronie klienta) i cena w stosunku do pojemności. Wszystko wskazuje na to, że pod tym drugim względem Dropbox stanie się o wiele atrakcyjniejszy. Już dziś w nocy przestrzeń płatnych planów podwoi się, zachowując obecną cenę.

Oznacza to, że za 9,99$ miesięcznie (lub 99$ rocznie) otrzymamy nie 50, jak do tej pory, a 100 GB przestrzeni. Odpowiednio plan, który do tej pory oferował 100 GB za 19,99$ miesięcznie i 199$ rocznie, już dziś w nocy będzie oferował 200 GB miejsca na nasze pliki. Dodany zostanie również całkowicie nowy plan, dla osób wymagających jeszcze więcej miejsca, który będzie oferował 500 GB, ale jego cena nie jest jeszcze znana.

Dodatkowo obecni użytkownicy Dropboksa, którzy posiadają płatne konto, dostaną trzymiesięczny okres próbny wyższego planu 100.

Na razie tylko tyle informacji można znaleźć na blogu Droboksa, ale ekipa zaleca trzymanie ręki na pulsie w oczekiwaniu na kolejne niespodzianki.

Aż nie chce mi się wierzyć, że to konkurencja wymusiła taki ruch ze strony najpopularniejszego serwisu do synchronizacji i udostępniania plików. Niezależnie od powodów, to bardzo dobra wiadomość dla nas wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy posiadają płatne konta i jeszcze dziś zobaczą jak rosną.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Dropboxcena