Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

Windows To Go - Twój Windows zawsze z Tobą. To mi się podoba!

KK
Konrad Kozłowski
11

Podczas trwającej własnie konferencji WPC, Microsoft zaprezentował jedną z ciekawszych, nowych funkcji w Windowsie 8 - Windows To Go. W wielkim skrócie pozwala ona na posiadanie ze sobą zawsze i wszędzie "swojego" Windowsa, czyli pliki, ustawienia i aplikacje. Pewne sposoby na uruchamianie systemu W...

Podczas trwającej własnie konferencji WPC, Microsoft zaprezentował jedną z ciekawszych, nowych funkcji w Windowsie 8 - Windows To Go. W wielkim skrócie pozwala ona na posiadanie ze sobą zawsze i wszędzie "swojego" Windowsa, czyli pliki, ustawienia i aplikacje. Pewne sposoby na uruchamianie systemu Windows z pamięci USB już były podejmowane i kilka razy sam korzystałem z takiego rozwiązania, teraz jednak wyglądać ma to nieco inaczej.

Również macie ze sobą co najmniej jednego pendrive'a zawsze jak wychodzicie z domu? Jeżeli ktoś odpowiedział nie, to w pełni go zrozumiem - możliwości chmury i pojemność pamięci w naszych telefonach komórkowych są wystarczająca, jednak ja wolę zawsze mieć ze sobą coś na tyle uniwersalnego i trwałego, że bez przeszkód będę mógł odebrać od kogoś jakieś dane lub komuś je przekazać. Do tej pory korzystałem także z pakietu Portable Apps pozwalające na uruchamianie moich ulubionych aplikacji prosto z pamięci USB - wszystkie opcje i pliki zapisywane były na pamięci przenośnej. Jest to bardzo wygodne, jednak zawsze brakowało mi szybkości i jednak ograniczony byłem tylko do wspieranych przez platformę aplikacji. Czy to koniec (nie tylko) moich problemów?

Windows 8 wspierać będzie ciekawą funkcję Windows To Go, która zapisywać będzie cały nasz profil na nośniku USB i co ważne, nie tylko ta wersja "okienek" będzie w pełni kompatybilna. Wyobraźcie sobie, że musicie skorzystać z komputera na wakacjach, ale nie zabraliście ze sobą swojego laptopa. Teraz, by zasiąść przed własnym pulpitem wystarczający będzie nośnik pamięci flash, na którym przechowywane będą wszelkie pliki. Co po niektórym może to uratować skórę.

Naturalnie największy wyznacznikiem popularności będzie w tym przypadku wydajność takiego rozwiązania - obsługiwane będą pamięci standardu USB3, więc teoretycznie nie powinno być większych problemów, by korzystać z tego na co dzień. W poprzednich wpisach dotyczących nowości w Windows 8 zawsze dodawałem na koniec pewien wniosek, który tym razem powtórzę po raz kolejny. Wszystkie przewidywania wobec przewrotu, jaki na nas czeka mogą okazać się niechlubną rysą na reputacji wielu osób, dlatego dopóki nie będzie mi dane w pełni przetestować tego systemu i wszystkich jego nowych funkcji nie mogę jednoznacznie ocenić przydatności i jakości czegokolwiek.

Źródło, grafiki: 1, 2.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

WindowsUSB